• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

04 Temmuz 2011 18:16

Çubuk’ta Köy Konağı Açıldı

Çubuk’ta Köy Konağı Açıldı

Çubuk’un Mahmutoğlan köyünde, köy derneği tarafından yaptırılan 2 katlı köy konağı törenle hizmete girdi.

Mahmutoğlan Köyü Kalkındırma, Güzelleştirme Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nce yapımı üstlenen ve yaklaşık 10 yıldır inşaatı devam eden Mahmutoğlan Köyü Konağı Sosyal Tesisleri’nin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, dernek başkanı Halil Ayaz ve Muhtar Müslim Toprak kesti.

Köy konağı, 2 kattan oluşuyor. Toplam 600 metrekare kullanım alanı, 2 adet çok amaçlı salonu, 1 adet köy odası, 1 adet misafirhanesi, mescit, gasilhane, mutfak, muhtar evi ve banyoları bulunuyor. Devlet desteği alınmadan, bağışlarla yapılan konak yaklaşık 100 bin liraya mal oldu.

Törende konuşan Mahmutoğlan Köyü Kalkındırma, Güzelleştirme Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil Ayaz, yaklaşık 16 hane bir köye kısıtlı imkanlarla uzun süren bir serüven sonucu köy konağını bitirdiklerini söyledi. Konağı bağışlar ve yardımlarla yaptırıldığını kaydeden Ayaz, yardım ve destek sağlayan herkese teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise Mahmutoğlan köyü sakinlerinin muhtarıyla dernek başkanıyla birlik ve beraberlik içinde olduklarını ve köye yakışır bir tesisi kazandırdıklarını söyledi.

Mahmutoğlan köyünün diğer köylere örnek olacak bir çalışma yaptığını vurgulayan Özden, “Mahmutoğlan köyü sakinleri köylerine sahip çıkıyor ve bu günkü değeri ile yaklaşık 300 bin TL’lik bu güzel eseri ortaya çıkarıyor. Ben buradan bu konuda emeği ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu bina amacına uygun bir şekilde ebediyen kullanılır. Bundan sonraki süreçte dernek olarak köydeki caminin de restore edilerek düzenlenmesini talep ediyorum. Siz dernek olarak başlatın bizde gerekli desteği yaparız. Biz Mahmutoğlan köyünün eksiklerinin bir an önce tamamlanması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Tekbirler ve dualarla birlikte köy konağının açılışı gerçekleştirilirken, misafirlerle birlikte konak gezildi. Daha sonra yenilen yemekle birlikte sohbet ve temennilerle program sona erdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.