• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Ocak 2011 23:47

Çubuk’ta Seminer Düzenlendi

Çubuk’ta ‘İlk Yardım, Halk, Okul Sağlığı Ve Hijyen’ Konulu Seminer Verildi.

Çubuk Belediyesi tarafından okul yöneticilerine, öğretmenlere ve okul aile birliği başkanlarına ‘İlk Yardım, Halk, Okul Sağlığı ve Hijyen’ konulu seminer verildi.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi işbirliği ile yapılan seminerde Halk Sağlığı Ana Bilim dalından Prof. Dr. Hikmet Pekcan ve Dr. Ersin Arslantürk, ‘İlk Yardım Halk, Okul Sağlığı ve Hijyen’ konusunda okul yöneticilerine, öğretmenlere ve okul aile birliği başkanlarına bilgi verdi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen seminerde ilk önce acil yardım ve acil yardımcıda olması gereken özellikleri Dr. Ersin Arslantürk, slayt eşliğinde katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra halk sağlığı, okul temizliği ve hijyen, konusunda bilgi veren Prof. Dr. Hikmet Pekcan, halk sağlığının önce besin maddelerinin sağlıklı olmasından başladığını vurguladı. Kişisel bakım, vücut temizliği, diş bakımı, saç ve cilt temizliği konularında katılımcılara bilgi veren Prof. Dr. Hikmet Pekcan, kişisel temizliği etkileyen faktörlerden de uzun uzun bahsetti. Sunumunun sonunda Dr. Ersin Arslantürk, belediyenin böyle bir etkinlik düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve ekibe teşekkür etti.

Sunumların ardından konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, amacın halk ve okul sağlığı konusuna dikkat çekmek ve bu konuda önce yöneticilere ve öğretmenlere bilgi vermek istediklerini söyledi. Hazırlanan eğitim cd’leri ile çok kısa sürede tüm öğrencilere ulaşmak istediklerini de vurgulayan Başkan Özden, okullarda uyguladıkları toplum sağlığı konusundaki çalışmalarını anlattı. Başkan Özden, konuşmasının sonunda katılımcılara da teşekkür etti.

Okul yöneticilerine, öğretmenlere ve okul aile birliği başkanlarına yönelik verilen ‘İlk Yardım, Halk, Okul Sağlığı ve Hijyen’ konulu seminerde daha sonra okullarda öğrencilere yönelik eğitim verilmesi amacı ile Türkiye’de ilk defa bir belediye tarafından hazırlanan görsel eğitim cd’lerinin dağıtımı yapıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.