• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

28 Mart 2011 17:49

Çubuk’ta Şimdi Düşünme Zamanı

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Merkezi tarafından, okul müdürleri ve öğretmenlerine yönelik “Şimdi Düşünme Zamanı 2011 Ulusal Sergisi” tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü işbirliği ile düzenlenecek Şimdi Düşünme Zamanı 2011 Ulusal Sergisi hakkında bilgi verildi. İlçe genelindeki İlköğretim Okulu müdürleri ve öğretmenlerinin katıldığı toplantıda, 6, 7. ve 8’inci sınıfların Teknoloji ve Tasarım dersinde öğrenciler tarafından oluşturulan projelerin sergileneceği anlatıldı.

İlçe Proje Koordinasyon Merkezi Ulusal Projeler Bölümü sorumlusu Özgün Devrim tarafından yapılan sunumda, sergi hakkında genel bilgi verilirken, hazırlık ve tasarım süreci, başvuru formunun doldurulması, başvuru sonrası süreçler de detaylarıyla anlatıldı. Ayrıca toplantıda örnek tasarımlar da incelenerek, sergiye katılacakların hangi noktalardan hareket etmeleri gerektiği ve nelere dikkat etmeleri gerektiği üzerinde duruldu.

Devrim, Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan ve daha önce Ankara genelindeki ilköğretim okullarından tasarımların yer aldığı, “Şimdi Düşünme Zamanı” sergisinin bu sene, Türkiye’nin 81 ilini kapsayacağını vurguladı. Ulusal çapta düzenlenen yarışmalara ve sergilere olan katılımının daha fazla olacağını hatırlatan Devrim, Çubuk ilçesinin de sergi içinde yer alması için azami gayretin gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Toplantıda, konuşmaların ardından katılımcılardan gelen sorular da cevaplandırıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.