• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

01 Nisan 2011 18:51

Çubuk’ta Torba Yasa Semineri

Çubuk Vergi Dairesi tarafından kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen yasada, kamu alacaklarına ilişkin düzenlemelerle ilgili seminer verildi.

 

Çubuk Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen seminere Ankara Vergi Dairesi Grup Müdürü Zekeriya Kaya, Tahsilat Müdürü Kamalattın Tuncer, Usul Müdürü Dursun Tokgöz, Gelir ve Kurumlar Müdürü Şerife Madencan, Çubuk Vergi Dairesi Müdürü Fevzi Elvanoğlu, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, muhasebeciler, Çubuk Ticaret Meslek Lisesi muhasebe bölümü öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Çubuk Vergi Dairesi Müdürü Fevzi Elvanoğlu, yasanın çok büyük fırsat olduğunu söyleyerek, akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi için seminerin iyi dinlenmesini istedi ve mümkün olduğunca çok kişinin yasadan yararlanması için çaba sarf edilmesini istedi.

Daha sonra konuşan Ankara Vergi Dairesi Grup Müdürü Zekeriya Kaya, kanun’da yer alan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili katılımcılara merak edilen konuları anlattı. Kaya, “Keşkeler yaşamamak adına bu yasayı anlamak ve anlatmak istiyoruz. Kamuoyunda yanlış anlaşılıyor. Verginin asıl alacağında af yok. Vatandaşın geçtiğimiz yıllarda bize 100 TL’lik vergi borcu varsa, bu güncelleniyor. Faizi silinerek asıl para taksitler halinde tahsil ediliyor” dedi.

Slayt eşliğinde yapılan seminerde, vergi borçlarının nasıl yapılandırılacağı, nasıl hesaplanacağı ve nasıl ödeneceği konularında katılımcılara sunum yapılırken, seminerin sonunda katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.