• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

24 Şubat 2010 00:25

Çubuk’ta Umreye Gidenlere Seminer Verildi

CUBUK UMRE 1Mart ayı içerisinde Diyanet işleri Başkanlığı aracılığıyla Çubuk’tan Umreye gidecek Umrecilere ilçe Müftülüğü tarafından Umre hakkında seminer verildi.

 Çubuk’ta Umre yapmak için müracaatta bulunan ve Mart ayı içerisinde umreye gidecek olan vatandaşlara umre hakkında seminer verilerek ne yapılması konusunda bilgilendirildi. Merkez Hafız Ömer camiinde düzenlenen seminere, katılan umrecilere İlçe müftüsü Ali Canbolat tarafından neler yapılması hakkında bilgiler verildi. Gerçekleştirilen seminerde Umrede gidilecek olan yerler, kalınacak mekânlar ve yapılması gereken ibadetler hakkında bilgi verildi.

Umre’nin bir ibadet yolculuğu olduğunu, bu yolculuğun insanın maddi ve manevi hayatını gözden geçirmesi için önemli bir vesile olduğunu belirten Canbolat, umrenin önemi, umrecilerin dikkat edeceği hususlar ve umre ibadetinin yapılışını anlattı. Ayrıca umrecilere verilen seminerde Fahrettin Çıtak, M.Ali Alkan ve Hamdi Somuncu tarafından umreye gidildiğinde neler yapılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.