• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

18 Aralık 2016 10:09

Çubuk’un 65. Şehidi Kayseri’den

Çubuk’un 65. Şehidi Kayseri’den

Kayseri’de teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda şehit düşenlerden birinin Ankara’nın Çubuk ilçesinin 65. şehidi Çatokçular Mahallesine kayıtlı Piyade Er Raşit Yücel oldu.

Şehit haberinin derin üzüntüye neden olduğu ilçede, terör nefretle kınanırken evlere Türk bayrakları asıldı.

Acı haberi tekstil işçisi olarak çalıştığı Gebze’deki fabrikada alarak evine gelen anne Şükran Yücel’e Fatih Mahallesi Fatih sokakta bulunan evinde şahadet haberini Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İzmit Merkez Komutanı Albay Erdem Çakır ve Körfez İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın verdi.

Çubuk’ta 65. şehit ateşinin ilçesine düştüğünü belirten Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan:  “Kayseri’de bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı hain saldırıda şehit düşen askerlerden Raşit Yücel’in Ankara’nın Çubuk ilçesi Çat Mahallesine kayıtlı olduğu öğrendik. Şehit Raşit Yücel’in ailesi uzun zaman önce Kocaeli’ne göç etmişlerdir. Kocaeli Fatih Mahallesinde ikamet ederken, vatanı vazifesini yapmak için buradan askere gitmiştir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, devletimize, cumhuriyetimize, milletimize, bayrağımıza, bağımsızlığa, güvenlik güçlerimize ve sivil masum vatandaşlarımıza karşı yapılan bu hain saldırıyı, bölücü terör örgütü PKK’yı ve destekçilerini nefret ve şiddet ile bir daha kınıyoruz. İç Anadolu’nun en çok şehit veren ilçelerinden birisi olan Çubuk’un 65. şehidimiz Raşit Yücel ile birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz. İnşallah bu son şehidimiz olur. Bizde bu yolda vatanımız içi şehit olmaya ve verilecek her türlü göreve hazırız” diye konuştu.

Şehidin babası TIR sürücüsü Ferit Yücel’in Macaristan’da görevde bulunduğu ve çalıştığı şirket yetkililerince haber verildiği öğrenildi. Baba Yücel’in ilk uçakla Kocaeli’ne gelmesi bekleniyor.

Raşit Yücel sosyal medya adresi facebookta ki 26 Kasım da ki paylaşımında birliğinde askeri kıyafetiyle “Vatanıma canım feda” yazısını paylaştı.

Yücel ailesinin iki çocuğundan biri olan şehit Piyade Er Raşit Yücel’in 4.5 ay önce yeni taşındıkları evlerinden komşuları tarafından düzenlenen mevlitle askere uğurlandığı öğrenildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.