• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

05 Ocak 2017 09:54

Çubuk’un Karlı Sınavı

Çubuk’un Karlı Sınavı

Çubuk’ta etkili kar yağışının Çubuk Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının ardından ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İlçede 4 ayrı noktada 15’er kişilik ekiplerle gün boyu çalışan temizlik ekipleri, karları küreyerek, buzları kırıyor. Vatandaşların buz tutan yollarda kayıp düşmemesi için yoğun çaba gösteren belediye ekipleri, buz tabakasının yoğun olduğu yerlerde ise tuz kullanıyor.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışında vatandaşların en az şekilde etkilenmesi için çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Başkan Acehan, “2 kar küreme, 2 greyder, 2 tuz serpici araç, 11 kamyon, 7 iş makinesi, 9 binek araç, 2 personel nakil aracı ve yeteri kadar tuzla 110 personelle vatandaşlarımızın rahat ve konforlu bir ulaşım sağlaması için 4 vardiya sistemiyle 24 saat görev başındalar. Öncelikle ana arterlerde daha sonrada vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı sokaklarda karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ayrıca ekiplerimiz ilçe genelinde bütün ana ve ara arterlerde kaldırımlardaki kar küreme çalışmalarını gerçekleştiriyor.” dedi.

Vatandaşları kapanan yollar ve olumsuz kış koşullarını bildirmek için 837 1 444 ve 837 3 767 numaralı telefonları aramalarını isteyen Başkan Acehan, sürücüleri de kış lastiği ve zincir kullanmaları, mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri konusunda uyardı.

Çubuk için yeniden kar yağışı başlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminleri tutarsa 5 Ocak 2017 Perşembe Günü kar yağışı yeniden başlayacak ve bir hafta boyunca yoğun kar yağışı etkisini sürdürecek.

Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı ile beraber sıcaklık değerleri yükselmiş, hafta başından itibaren kar yağışının kesilmesi ile hava sıcaklıkları hızlı bir şekilde düştü. 4 Ocak Çarşamba günü Çubuk adeta buz kesecek hava sıcaklığı yarın ilçemizde en yüksek sıfırın altında 4 en düşük sıfırın altında 17 derece olması bekleniyor. 5 Ocak Perşembe Günü kar yağışının başlaması ile beraber sıcaklıklar hızlı bir şekilde artıp 10 derece civarında bir artış gösterecek. 5 Ocak Perşembe Günü başlayacak olan kar yağışı 6 Ocak Cuma ve 7 Ocak Cumartesi günleri de yoğunluğunu arttırarak devam etmesi bekleniyor. 8 Ocak Pazar Günü kar yağışı etkisi azaltarak devam etmesi bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.