• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

28 Ocak 2010 23:23

Çubuk’un Yeni Trafoya İhtiyacı Var

trafo_tesisleriÇubuk’ta elektrik kesintileri nedeniyle Çubuk Platformu Basın Sözcüsü Şuayip Yaman yetkililerden gerekli tedbirleri almasını istedi.

Çubuk’ta elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların şikayetçi olduğunu kaydeden Çubuk Platformu Basın Sözcüsü Şuayip Yaman, yetkililerden gerekli tedbirleri almalarını istedi.

Son zamanlarda ilçede çok sık elektrik kesintilerinin olduğunu belirten Çubuk Platformu Basın Sözcüsü Şuayip Yaman, bu nedenle de ev ve işyerlerinde çeşitli mağduriyetlere ve aksamalara sebep olduğunu ifade etti. Elektrik kesintileri nedeni ile ilgili yaptıkları araştırma hakkında bilgi veren Yaman , ” İlçeye tek trafo merkezinden elektrik gelmektedir. Bu hatta medyana gelen küçük bir arıza veya bakım ilçenin elektriksiz kalmasına neden olmaktadır” dedi.

İLÇENİN ELEKRİĞİNİ ALDIĞI TRAFO MERKEZİ İHTİYACA CEVAP VERMEMEKTEDİR

Hızla artan nüfusa paralel olarak elektrik abonelerinin de arttığını, bu nedenle de trafolara fazla yükleme bindiği bilgisi aldıklarını ifade eden Yaman, “İlçenin elektriğini aldığı trafo merkezi ihtiyaca cevap verememektedir. Bu nedenle yeni trafo merkezine ihtiyaç vardır. Bunun için Akyurt İlçesi civarında bir yere ‘Trafo Besleme Merkezi’ kurulması için Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ilgili mercilerce ek Trafo Besleme Merkezi için girişimde bulunmuşlardır. Bu Çalışmalara ivedilik kazandırılıp ‘Trafo Besleme Merkezi’ kurulursa Çubuk ve Akyurt ilçeleri elektrik kesintilerinden kurtulur. Yoksa, elektrik kesintileri devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Kesintilerde bir diğer nedeninde ilçede başlayan elektrik kablolarının yeraltına alınma çalışmaları olduğunu hatırlatan Yaman, bu çalışmanın da Yılmaz Elektrik A.Ş. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Çubuk İşletme Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesi’nin koordineli, özverili çalışmaları sonucu bitmek üzere olduğunu söyledi. Yaman, sokak ve caddelerdeki aydınlatma lambalarındaki sorunların da giderileceği bilgisini aldıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.