• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

26 Ekim 2016 14:00

Doğal Turşu Suyunu Talep Arttı

Doğal Turşu Suyunu Talep Arttı

Havaların soğumasıyla artan grip ve nezle vakaları, bağışıklığı güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğu bilinen turşu ve turşu suyuna talebi artırdı.

Turşu suyunun litresi 2,50 lira ila 3 lira arasında satılıyor. Çubuk Turşusu üretim kapasitesi yüzde 20 arttı.

Son 2 haftada, geçen yıllara oranla turşu satışlarında önemli artışlar olduğunu ifade eden turşucular: ” Havaların soğumasıyla artan grip ve nezle vakaları, bağışıklığı güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğu bilinen turşu ve turşu suyuna talebi artırdı.

İlçede her yıl düzenlenen Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nin bu yıl yapılmamasının, satışları olumsuz etkilediğini dile getiren Çubuk Turşucular Kooperatif Başkanı Hasan Hüseyin Benli, “Yine de mevsim nedeniyle yaşanan grip ve soğuk algınlığı hastalıkları satışlarımızı artırdı. Allah’a çok şükür son günlerde işlerimiz çok iyi. Türkiye’nin her yerine Çubuk turşusunu satıyoruz.” şeklinde konuştu.

Turşu suyu almak için Çubuk’a geldiğini söyleyen Ahmet Çiçek ise “Turşu suyu nezle ve gribe iyi geliyor. Bunu sürekli içen biri yıl boyunca grip olmaz. Sağlıklı bir içecektir, herkese tavsiye ederim” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.