• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

24 Haziran 2013 19:30

Domatese Evladı Gibi Bakıyorlar

akkuzulu domates tarlasi ciftciAnkara ve Çubuk’ta adını kısa sürede duyuran Akkuzulu domatesi, bu yılda Akkuzulu’nun tüm tarlalarında büyümeye başladı.

Doğal, içi dolu, suyu bol, mis kokusu ve lezzeti ile tadanları cezp eden domatesler satış ve Domates Şenliği için özenle büyütülüyor.

Dev domates ve sebze tarlalarının yer aldığı Akkuzulu’da her yıl kaliteli domates ve sebze yetiştiriciliği yapılıyor. Damlama su yöntemi ile sulanan ürünler sulamada çiftçiye kolaylık sağlıyor.

Eyüp Onbaşı, Recep Resimci, Hacı Üce, Hüseyin Kırpık, Durali Kasap, Erdoğan Sarıkaya, Mehmet Dere, Kurban Demir, Mustafa Gölyeri, Hasan Gölyeri, Hamdi Yüce gibi birçok ismin yer aldığı, mahalle sakinleri domatesleri kendi imkanları ile üretip, yetiştiriyorlar.

Akkuzulu Mahallesi Dernek Başkanı Kurban Demirci yaptığı açıklamada; “ Allah’a şükür bu yıl da suyumuz bol, ürünlerimizin verimli olacağını düşünüyoruz. Artık domatesimiz ünlü domateslerle yarışır duruma geldi. Mahalle çiftçimiz domatesleri çocuğu gibi bakıyor, özenle büyütüyor. Vatandaş artık Akkuzulu’yu domatesi ile tanımaya başladı. Bizde onlara bu lezzeti daha iyi sunmak için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Ürünlerimizi bahçeden direk halka satıyoruz. Bu işte hem biz hemde vatandaş karlı çıkıyor. Bu yıl tüm Ankara ve Çubuk’a mis kokulu domatesler ikram edeceğiz.” diye konuştu.

Domatesin yanında ayrıca salatalık, biber, fasulye, patlıcan gibi birçok sebze ve meyvenin de üretildiği Akkuzulu’da bu yıl hasat bereketli olacağı bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.