• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

27 Nisan 2009 17:10

Emeğe Saygı

Ressam Ali Erkan, Eserlerinin Üzerini Boyayanlara Tepki Gösterdi.

Türkiye’nin bazı il ve ilçelerinde yaptığı doğa resimleri ile birçok yere renk getiren Ressam Ali Erkan, resimlerinin üzerlerine yazı yazılmasından veya başka resimler çizilmesinden isyan etti.

Çubuk’ta birçok noktada elektrik trafolarına ve bahçe duvarlarına ev veya manzara resimleri ile boyadığını belirten Erkan, gençler ve öğrenciler tarafından sprey boyalarla resimlerinin bozulmasına çok üzüldüğünü söyledi. Erkan,’’ Türkiye’nin çoğu yerinde iç mekâna ve dış mekâna resimler yaptım. Gittiğim her yerde yaptığım resimlerimin üzerine yazılar yazılmak sureti ile resimlerimiz bozuluyor. Bunlar görüntü itibari ile de hoş olmuyor. Biz ressamlar güzel bir eser ortaya koymuşuz ve göz güzelliğine güzellik katmışız. Bu yapılanlar beni ve diğer ressamları üzüyor. Emeğe saygı duyulmasını istiyoruz’’ dedi.

Eserlerin üzerine yazılan yazılar veya rast gele çizilen şekiller ile görsel kirliliğin oluştuğunu söyleyen Erkan, resimlerini korumaya çalıştığını ve bu nedenle birkaç defa bozulan resimlerini boyadığını söyledi. Erkan, ’’Bu durumu toplumsal bir sorun olarak görüyorum. Yöneticilerin özelliklede eğitimcilerin bu konuda gerekli duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz’’ ifadesini kullandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.