• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

12 Ağustos 2016 11:58

En Üst Seviye Ceza Uygulanacak

En Üst Seviye Ceza Uygulanacak

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, nerede olursa olsun tabanca ve tüfek ile ateş etmeye, havai fişek veya ses bombası satışı ve patlatılmasına müsaade edilmeyeceğini emretti.

İlçede birkaç sayılı kişiden oluşan basının davet edilmediği toplantıya, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Durmuş Kıran, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Demiraslan, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Çubuk Kaymakamı Şahin, ilçede son günlerde düğünler başta olmak üzere tabanca ve tüfek ile havaya ateş etme, havai fişek ve ses bombası patlatmalarında artış yaşandığını belirterek: “Ben buradan jandarma, polis ve zabıtadan oluşan kolluk kuvvetlerimize talimat veriyorum. Nerede olursa olsun tabanca ve tüfek ile ateş etmek, havai fişek veya ses bombası patlatmaya müsaade edilmeyecek. Kesinlikle sokak düğünlerinde sokak, cadde veya bulvarların kapatılmasına müsaade edilmeyecek. Ses sistemleri çevreyi rahatsız etmeyecek seviyede olacak. Mahalle muhtarlarımız bu konuda öncülük edecek, kanun ve yönetmelikler en üst düzeyde uygulanacak. Uçakların inip kalktığı bir alandasınız. Kanunda kurallara uymayanlara ‘400 ile 12 bin TL arasında ceza uygulanır’ deniyor. Biz bunun en üst seviyesini uygulayacağız” dedi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, Kaymakam Şahin’in değindiği tüm konulara katıldığını söyledi.

Kendisinin silahla atış yapılan düğünlere gitmediğini ve herkesin de böyle bir tavır takınmasını isteyen Başkan Acehan: “Biz, bu sorunların çözümü konusunda belediye olarak taşın altına elimizi koymaya hazırız. Bana düğün daveti getirenlere ben diyorum, ‘eğer düğününüzde silah atılmayacaksa ben gelirim’ diyorum. Şahsen tabanca ile havaya rastgele atmanın nasıl bir zevk olduğunu anlamış değilim” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.