• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

16 Şubat 2014 11:27

Engelli Şairden Basın Açıklaması

İlk kez basın açıklamasında bulunan engelli şair Yusuf Minnet, çubuk halkına ve çubuğun yöneticilerine seslendi. Öncelikle çubuk halkına bazı mesajlar veren minnet, şu şekilde konuştu. “Sevgili halkım ben doğumdan bir yürüme engelli olarak, sizleri şunları söylemek isterim. Biz bir engelli olarak bazı sokaklarda veya caddelerde engellerle karşı karşıya kalıyoruz, kaldırıma çıkmak veya inmek için gittiğimiz kaldırım uçunda bir otomobil park edilmiş oluyor.” Dedi.
Çubuk halkından biraz anlayış isteyen engelli şair Yusuf Minnet, “Engelli biz kendimiz kaldırsak bile, halkımız engel koymaya devam ediliyor.” Dedi.
Basın açıklamasına çubuk yönetimi yani (Çubuk Belediyesi) hakkında konuşan engelli şair, şu sözleri ifade etti. “Ben 18.Yaşıma girdim artık kendime göre arkadaş ortamı kurmak veya dostlarımın arasına katıl istiyorum, bunun için annem veya babam ÇUBUK BELEDİYESİN den akülü sandalye yardımı istediler. Ama bize her cevap sonucu dedemden iki tane babamın üstüne geçen daire oldu.”
Minnet ailesine gelen her sonuç şu cevap oldu, (Sayın Minnet ailesi, üstünüze olan iki daire yardım alamamanıza neden oluyor.)
Yusuf Minnetin ifadesine göre, onaysız cevap geldiği zaman minnetin yüzüne mutsuzluk neden oluyor.

Yusuf Minnet, basın açıklamasına eklemedi ama bu yıl Dışkapı hastanesine yatmayacağı kesinleşti.

Engelli Şair Bağımsız Olmak İstiyor

Bu zamanlarda evden dışarı adım atmayan Yusuf Minnet, sevenleri tarafından dikkat çekti.

Bu durumdan rahatsız olmayan Yusuf Minnet ise, bağımsız olmak istedi.
Akülü sandalye için ailesinden olumsuz tepki alan Yusuf Minnet, şu şekilde konuştu.
“Sevgili dostlar, herkesin ümit dediği gibi ben 20-21 yaşında belki ayağa kalkabilirim. Ama o zaman kadar bir yol arkadaşım yani akülü sandalyem olmasını istiyorum.” Dedi.
Yusuf Minnet, kendisi için isyan ederken ailesi tarafından her zaman olumsuz tepki görüyor. Bazen babası ile bir yerlere gitmek istediği zaman olumsuzluk yaşayan Yusuf Minnet, kendisini şu şekilde ifade etti. “Ben en çok serkant abimin yanına gidip onunla takılmak isterim, belki bazen çarşıya veya pazara giderim. Ben bu hayatta elbet bir gün akülü sandalye alıp rahatlayacağım, şunu garanti olarak söylüyorum ki ben kendim gayret etmeden bağımsız ayakta duramam.” Dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.