• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

03 Aralık 2014 14:20

Engelliler Programı Düzenlendi

Engelliler Programı Düzenlendi

cubuk aile yasam merkezi engelliler programiDünya Engelliler Günü Programı Düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi, ‘Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle ‘Engelsiz Hayaller’ adlı program ve resim sergisi düzenledi. Program kapsamında Belediye Başkanı Tuncay Acehan ile belediye bürokratları, engelli üyeler ve Merkez Müdürü A. Meltem Sandıklı eşliğinde resim sergisinin açılış kurdelesini kesti. ‘Bende Yapabilirim’ adlı engelli üyelerin oyuncu olarak oynadığı kısa film gösterimi videosu ise büyük beğeni kazandı.

Merkez içerisinde ve dışında engelli üyeler için birçok aktivite düzenlendiğini belirten Sandıklı, şu bilgilere yer verdi; “Merkez olarak engelli üyelerimize eşsiz hizmetler sunuyoruz. Bu konuda tüm engelli üye ve ailelerinin faaliyetlerimize katılmalarını istiyoruz’’dedi.

Engellilerin gelen sorulara cevap veren Acehan: “ İlçemizde 900-1000 arasında engelli vatandaşımız var. Aldığımız bilgiler neticesinde, inşallah engelli kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız. Bu vesile ile Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Programa, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk Ak Parti ilçe başkanı Baki Demirbaş, meclis üyeleri Harun Olmuş, Ümüt Polat, Sosyal işler Yaşlılar ve Engelliler Komiyonu Başkanı Ahmet Keser, Sağlık Bakanı Danışmanı Yasin Akar, engelli üyeler ve misafirler katıldılar.

Programın sonunda hatıra fotoğrafı çekinildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.