• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

09 Mart 2018 10:49

Esnaf ve Şoförlerin Oda Başkanları Değişti

Esnaf ve Şoförlerin Oda Başkanları Değişti

Çubuk’ta aynı hafta yapılan Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Çubuk Şoför ve Otomobilciler Odası başkanlık seçiminde 2 genç başkan koltuğa oturdu. Gençleşen oda başkanları ile birlikte halkın beklentisinde arttığı görüldü.

celalettin rumi turkoglu esnaf ve sanatkarlar odasi baskani

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odasının genel kurulunda başkanlığına Rumi Türkoğlu seçildi. Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ndeki başkanlık seçimine misafir olarak katılan Belediye Başkanı Tuncay Acehan, yeni yönetimle uyum için de çalışacaklarını ve ilçe esnafının sıkıntılarını giderebilmek adına her türlü çabayı sarf edeceklerini söyledi. Denetleme, faaliyet ve bütçe raporlarının okunması ve oylanmasının ardından ilçede esnaflıkta 40 yılını dolduran üyelere plaket takdim edildi. 3 listeyle gidilen seçimlerde, 823 oda üyesinden 583’ü oylamaya katıldı. Rumi Türkoğlu 235 oyla oda başkanı seçilirken, eski Başkan Gaffur Zengin 170 oy, Salih Koçak ise 172 oy aldı. Oda yönetimine ise Oktay Mutlu, Aydın Topçu, Ali Kurçay, Melike Kalaycı, Yusuf Demirel ve İlhan Onbaşı seçildi. Denetim üyeliklerine de Hayrullah Şahin, Derya Demir ve Yakup Kurnaz getirildi. Başkanlığa seçilen Rumi Türkoğlu, seçim sonunda yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, esnafa daha güzel hizmetler sunmak için çalışacaklarını söyledi.

fatih rasit neseli soforler odasi baskani

Çubuk Şoför ve Otomobilciler Odasında, Fatih Reşat Neşeli başkanlığa seçildi. Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan Çubuk Şoför ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda, Fatih Reşat Neşeli, Adnan Yazıcı ve Ayhan Şahan’ın başkanlığındaki üç listeyle seçime gidildi. Oda yönetiminde 25 yıldır başkanlık yapan Zekeriya Erdoğmuş’un katılmadığı seçimde, 450 oy alan Neşeli, yeni oda başkanı oldu. Genel kurulda, diğer adaylar Yazıcı 98, Şahan ise 81 oy aldı. Neşeli başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda da Halil Özbey, Satılmış Mutlu, Bekir Taşlı, Yüksek Tüfek Özdemir, Aytekin Şen ve Halil Gökmen yer aldı. Başkanlığa seçilen Fatih Reşat Neşeli, yaptığı konuşmada, esnafa daha güzel hizmetler sunmak için birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını söyledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.