• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

18 Şubat 2010 00:06

Gazi, Modern Bir Fakültenin Temeli Atacak

gazi universitesiGazi Üniversitesi Çubuk ilçesinde veterinerlik fakültesi kurmak için çalışmaları başlattı.

 Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, Ankara’nın Çubuk ilçesinde veterinerlik fakültesi kurmakta kararlı olduklarını belirterek, ”Üniversite senatosundan çıkan kararı YÖK’e sunduk” dedi.

 Rektör Ayhan, YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve teknik ekiple Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi’nde incelemelerde bulundu.

 Çubuk’ta kurulacak fakültelerin planlarının hazırlandığını belirten Ayhan, merkez kampüs olarak belirlenen 400 dönüm alan için çizilen fakülte binasının maketini tanıttı.

 ”Gazi Üniversitesi Senatosu, Çubuk’ta veterinerlik fakültesi kurulması için karar verdi. Biz bu kararı YÖK’e sunduk. Oradan gelecek cevabı bekliyoruz” diyen Ayhan, yapılacak 500 kişilik yurtla birlikte kendilerinin de modern bir fakültenin temelini atmayı planladıklarını söyledi.

 Kaymakam Dallı da projenin çok mükemmel olduğunu ifade ederek, kurulması düşünülen fakülteler için maddi durumu iyi olan veya teknik konularda yardımcı olabilecek vatandaşların desteğini istedi.

 Belediye Başkanı Özden ise söz konusu girişimlerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, ”İlçemizde gençlerin barınma sorunu had safhada idi. Buradaki öğrencilerin ilçe ekonomisine katkısı yoktu. Sadece ulaşım konusunda çalışan esnafımıza fayda sağlıyorlardı. Öte yandan, her gün Ankara ile Çubuk arasında geliş gidişleri onların performansını olumsuz etkiliyordu. Verilen müjdelerle bunlar ortadan kalkacaktır” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.