• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

27 Aralık 2010 20:10

Gazi ve Şehitler İçin Dikkat

Başkan Avan; “Şehit Aileleri Adına Bağış Toplayan Ve Satış Yapanlara İtibar Etmeyi” diye uyarıda bulundu.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, son zamanlarda Şehit aileleri ve gazilerle hiçbir ilgilisi bulunmayan bazı derneklerin, almış oldukları makbuzlarla kapı, kapı dolaşıp yardım topladıklarını ve bunlara kimsenin itibar etmemesini istedi.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, yaptığı basın açıklamasında son zamanlarda bazı derneklerin Şehit ve gaziler adına para topladıklarını öğrendiklerini söyledi. Bu kişilerin ellerinde gazete, dergi, kırtasiye, bayrak gibi malzemeleri sattıklarını kaydeden Avan, ’’Bu kişilerin sokaklarda, okullarda, kurum ve kuruluşlarda, otobüs terminalinde, evlerde ve işyerlerinde, şehit ailelerine ve gazilerine yardım amaçlı satış yapmakta olduklarını derneğimize ve federasyonumuza gelen ihbar telefonlarından bilmekteyiz. Şehit ailelerinin ve gazilerin ismini kullanarak bu işi yapanlara itibar etmeyiniz’’ diye uyardı.

Şehitlik ve gazilik mertebelerini istismar edenleri nefret ile kınadıklarını vurgulayan Avan, ’’Şehit aileleri ve gazilerden oluşan derneklerimiz bu gibi işleri yapmamaktadırlar. Bizim gibi dernekler kendi bölgelerinde gelir getirmek amacıyla sosyal faaliyetler yapmaktadırlar. O bölgenin insanları şehit aileleri ve gazilerden oluşan dernekleri ve yöneticilerini tanımaktadırlar. Bizler bağış toplayan dernek değil, bağış kabul eden dernekleriz. Hayırsever halkımızın, şehit ailelerinin ve gazilerin ismini kullanarak bu işi yapanlara itibar etmemelerini ve yapacakları bağışları çok iyi bildikleri dernek, kurum ve kuruluşlara yapmalarını tavsiye ediyoruz’’dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.