• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Şubat 2010 01:19

Halil Basri Uluğ’un Resim Sergisi Açıldı

ressam halil basri ulugHalil Basri Uluğ’un dokuzuncu resim sergisi, Çubuk Belediyesinin katkılarıyla açıldı.

TBMM Mustafa Necati Kültür Evi Sergi Salonu’ndaki serginin açılışına, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jakabcin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ressam Yaşar Çallı ve davetliler katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediye olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini belirterek, aynı sergiyi haziran ayında Çubuk’un kardeş şehri Slovakya’nın Sabinov kentinde de açmayı planladıklarını söyledi. Başkan Özden, ilçenin imajını değiştirecek ve ilçenin tanıtımına katkısı olacak her türlü sanata ve faaliyete katkı sağlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Ressam Uluğ, serginin açılışında yaptığı açıklamada, dokuzuncu kişisel sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, şu bilgileri verdi: ’’İlçemdeki köy yaşamını konu aldığım eserlerimde kendisine özgü bir mimariye sahip Çubuk evlerine de yer verdim. 48 tablonun yer aldığı bu sergide ağırlıklı olarak sulu boya çalışmalarım bulunuyor. Benim bu sergiyi açmama katkı sağlayan ve sanata değer veren Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden’e ve ekibine teşekkür ederim’’ dedi.

Sergide Çubuk’un Tanıtımı Ve Doğal Yaşamı Konulan Çoğunluğu Sulu Boya Çalışmalar Yer Alıyor.

Yoğun ilginin olduğu açılış da davetlilere turşu ve bazlamanın ikram edildiği sergi, 28 Şubat’ta kadar gezilebilecek.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.