• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Şubat 2010 01:11

İçişleri Bakanı Sert Çıktı

oto galerileri  İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın geçtiğimiz Mayıs ayında “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisini göreve davet ediyorum. Yoksa ben gereğini yaparım” diyerek ültimatom verdiği oto galerilerin taşınması konusunda ilk somut adım atıldı.

İÇİŞLERİ Bakanı Beşir Atalay’ın geçtiğimiz Mayıs ayında “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisi’ni göreve davet ediyorum. Yoksa ben gereğini yaparım” diyerek ültimatom verdiği oto galerilerin şehir dışına taşınması konusunda ilk somut adım atıldı.

Bakan Atalay başkanlığında yapılan, Vali Kemal Önal, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve oto galerilerin temsilcilerinin katıldığı toplantıda Başkent’in en önemli sorunlarının başında gelen oto galerileri konusunda karar alındı. Başkent’teki binek otomobil ve minibüs satışlarının yapılacağı yer olarak Esenboğa Yolu Çubuk ayrımının solundaki alan belirlenirken, inşaatın hemen başlaması kararlaştırıldı. Toplam 1.5 içinde bitirilmesi planlanan Çubuk’taki yeni oto satış yerine 300 oto galerici taşınacak.

Çubuk Yolu ayrımına yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek şunları söyledi: “Oto galerilerinin Ankara dışına çıkarılması için başta İçişleri Bakanı olmak üzere galericilerle üst üste dört kez toplantı yaptık. Bu toplantılar neticesinde en uygun yer olarak Esenboğa Yolu’ndan Çubuk’a dönüşteki araziye binek otoların ve minibüslerin satılacağı oto galerilerin yapılması kararı alındı.

İnşaatı TOKİ yapacak, çünkü arazi TOKİ’ye ait. Bir miktar arazi de Sağlık Bakanlığı’na ait. Sağlık Bakanlığı’nın arazileri de TOKİ tarafından alınacak. Ardından TOKİ, belediye ve oto galericiler üçlü bir organizasyonla projeyi tamamlayacak. İnşaatlara hemen başlanacak, 1.5 yıl içerisine de oto galerileri şehir dışına tanışacak. Çubuk ayrımındaki alana binek otomobil satışı yapan 300 oto galerinin taşınması planlanıyor.”

Gölbaşı’nda oto galeriler için yapılan çalışmayla ilgili de bilgi veren Gökçek, “Öbür tarafta kamyon, otobüs ve TIR’larla ilgili çalışma yapılacak” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.