• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

16 Mart 2012 19:31

İl Özel İdare Çubuk’a 2011 Yatırımlarını Açıkladı

Ankara İl Özel İdare 2011 yılında Çubuk’a yatırım programı kapsamında yapılan hizmetleri açıkladı.

Çubuk Ankara Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri, Şerife Ayar, Şahap Topcu, Ahmet Arslan Sami Çetinkaya, Ankara İl Özel İdaresi 2011 yılı yatırım ve çalışma programı kapsamında Çubuk ilçesine yapılan hizmetleri açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre 2011 yılında Çubuk’a yapılan hizmetlerin detaylı açıklaması şöyle :

Çubuk ilçe köy yolları yatırım programı kapsamında yapılan alt yapı hizmeti onarım stabilize, alt temel atma, 1. kat asfalt, 2. kat asfalt olmak üzere toplam102 kmasfalt atıldı.

İçme suyu tesis yapımı yatırım programı kapsamında Çubuk’un Çat, Yıldırım Aydoğan, Yeşilkent’e (Su Deposu), Evci-Kuzuören, Demirci Hacılar, Dalyasan, Meşeli, Kızılören, Sarısu, Sığırlıhacı, içme suyu tesisi yapıldı.

Sulama – Toprak hizmetleri ve göletler programı kapsamında, Çat Köyü – Okçular mevkii sulama göleti, Kuruçay sulama göleti, Kösrelik hayvan içme suyu göleti, Yiğitli hayvan içme suyu göleti, Yılmaz köy hayvan içme suyu göleti hizmete sunuldu.

Kanalizasyon tesisi bakım onarım programı kapsamında Sarısu ve Yıldırımevci köylerine hizmet verildi.

Eğitim Hizmetleri yatırım ve çalışma programı kapsamında, Yenice İÖO, Kız Yurdu, İlköğretim okulları onarım bakımı yapıldı.

Sağlık hizmetleri kapsamında Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine tıbbı cihaz alımı gerçekleştirildi.

Gençlik ve spor hizmetleri yatırım ve çalışma programı kapsamında Çubuk şehir stadının düzenlemesi yapıldı.

Tarım hizmetleri yatırım ve çalışma programı kapsamında Çubuk’a seracılığın geliştirilmesi projesi ve badem fidanı destekleme projesi yapıldı.

Hizmetlerin 2012 yılında da aralıksız devam edeceğini dile getiren meclis üyeleri, “Gerek muhtarlarımız gerek ilçe halkımız gerekse partililerimiz ile istişare ederek, Çubuk için elimizden gelen bütün hizmet ve desteği veriyoruz” diyerek ayrıca, Herkesin birbirine yardımcı olması ve ilçe menfaati için herkesin elini taşın altına koyması temennisinde bulundular.

Çubuk Haber Ajansı – (ÇHA)

www.cubuk.biz 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.