• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

07 Mart 2009 23:03

Kadın Çiftçiler Yarıştı Çubuk 3. Oldu

kadin-ciftciler-yarismaAnkara Tarım İl Müdürlüğünce düzenlenen Ankara’da kadın çiftçiler arasında bilgi yarışmasında Çubuk 3. oldu.

Ankara Tarım İl Müdürlüğünce, kadın çiftçiler arasında bilgi yarışması düzenlendi. Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim ve yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, kadınlar arasında kaynaşma sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla düzenlenen yarışmaya, başkent Ankara’nın 14 ilçesinden toplam 28 kadın çiftçi katıldı.

Yapılan bilgi yarışmasında, Gölbaşı birinci, Beypazarı ikinci, Çubuk ekibi de üçüncü oldu. Yarışmada birinci olanlara yarım, ikinci ve üçüncülere de çeyrek altın hediye edildi. Ankara Kadın Çiftçiler bilgi yarışmasının birincisi olan Gölbaşı ekibi tarafından, 15 Mayıs’ta Kütahya’da yapılacak bölge final yarışmasına katılacaklar

15 Mayıs’ta yapılacak yarışmada başkenti temsil etmek için hazırlıklara daha şimdiden başlayan kadın çiftçiler den birincilik bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.