• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

04 Eylül 2010 12:39

Kaliteli Ayakkabının Başkenti

1965 yılından beri ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren Sebata, günümüze gelene kadar kapasite, kalite ve satış ağını süratle arttırmıştır. Sahip olduğu 2 fabrika 100 ün üzerinde üretim yaptığı bayi yaklaşık 7000 m2 faaliyet alanı ve 300’e  yakın çalışanıyla birlikte günlük 3500 çift ayakkabı üretimine sahiptir.

 

Günümüzde Hugo Boss ve Boyner  gibi Türkiyenin ve dünyanın önde gelen firmalarına üretim yapan Sebata bu gücünü yatırımcılarla paylaşmayı hedeflemektedir. Bu hedefe sağlam adımlarla ilerlemek için Sforzo Kurumsal Danışmanlık tan destek alan Sebata kısa vade de başarısını ikiye katlamayı amaçlamaktadır. Her ile bir bayilik vermeyi amaçlayan Sebata,2010 yılı sonuna kadar 10 franchise vererek hâkimi olduğu sektörde daha da güçlenmeyi planlamaktadır.

NEDEN AYAKKABI SEKTÖRÜ?

Ülkemiz nüfusunun 14 yaş ve üzerini kapsayan %87 lik oranın içinde bulunan tüm bireylerin bizzat içinde olduğu bir sektördür. Kadını, erkeği her bireyin en önemli aksesuarı olarak kabul edilen ayakkabıya olan ilgi, ortalama bir gelir seviyesine sahip olan bireylerin evlerinde bulunan ayakkabı adetlerinden bellidir. Ayakkabı lüks tüketim veya tercih değil gereksinimdir. Tüketiciler bu gereksinimlerini çok çeşit bulabilecekleri ayakkabı üzerine uzmanlaşmış markalardan uzman personeller eşliğinde yapmayı tercih etmektedirler. İnsan sağlığının ayaklardan başladığını düşünürsek ayak sağlığının doğru ve kaliteli ayakkabı seçiminden geçtiğini unutmamamız gerekir. Bunun farkında olan tüketicilerin ayakkabı alımında öncelikleri yüksek kalite, rahatlık ve uzun ömürlü olmasıdır. Bu üç farkındalığı prensip edinen Sebata sektörün tüm beklentilerine cevap vermektedir.1948 yılından beri ülkede önemli bir Pazar payına sahip olan ve olmazsa olmaz kabul edilen ayakkabı sektörüne ait tüm taleplere cevap veren Sebata, gücünü yatırımcılarla paylaşarak daha da büyümektedir.

NEDEN FRANCHİSE ve NEDEN SEBATA:

Yatırımcılar mağaza kurulumu, dekor, ürün alımı vb. maliyetlerin üstüne reklam ve tanıtım için ciddi paralar harcayarak oluşturabilecekleri müşteri potansiyeline, Sebata tabelasını koyar koymaz sahip olurlar.

Sebata bayileri aracılığı ile önemli noktalarda buluştuğu tüketicilere, dönemsel olarak yaptığı reklam ve tanıtım çalışmalarıyla birlikte sağlamış olduğu marka bilinirliği sonucunda yatırımcılara sürekli müşteri ve iş yapma imkânı sağlar. Personel eğitimi, kadro oluşturulması, stok ve satış yönetimi konularında sağlanan operasyonel destekle birlikte yatırımcı kendisinin ve ekibinin tüm zaman ve enerjisini satış üstüne yoğunlaştırabilir. Bu da satışa ciddi bir fayda sağlar. Sebata geniş koleksiyonuyla sektörün içindeki tüm ayakkabı, kemer,cüzdan gibi ihtiyaçları sayısız renk ve modelleri yatırımcılara tek adresten temin ederek onların lojistik maliyetlerini düşürmektedir.

Ürün çeşitlerine göre kar marjı %85 ila %110 arasında değişmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.