• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

14 Kasım 2015 10:04

Karagöl de Yol Medeniyeti

Karagöl de Yol Medeniyeti

ankara cubuk karagol yoluÇubuk ilçesi sınırları içerisinde bulunan Karagöl’e ulaşımı sağlayan 28 kilometrelik grup ve turizm yolunun asfaltlanması tamamlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çubuk Bölge Şefi Cengiz Özaydın, yaptığı açıklamada, 28 kilometrelik yolun Karagöl başta olmak üzere Aşağı Çavundur, Ovacık, Durhasan, Karaman, Saraycık, Kuruçay, Kışlacık, Yaylak, Yeşilkent, Yıldırımevci ve Yıldırımelören Aydoğan ve Nusratlar gibi birçok mahallenin ulaşımını sağladığını belirtti.

Mevcut yolun 4 metre genişletilerek Avrupa standartlarında yapıldığını aktaran Özaydın, şunları kaydetti: Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın talebi üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in talimatıyla başlanan çalışmalar son aşamaya geldi. Burada daha önce 6 metre olan yol genişliği ortalama olarak 10 metreye, bazı yerlerde ise 12 metreye çıkartıldı. Eski yol kaldırılarak alt yapısı yeniden yapıldı ve 12 santimetre yüksekliğinde 2 kat sıcak asfalt atıldı.

Grup yolunun Avrupa standartlarına uygun yapıldığı bilgisi verildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.