• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

10 Mart 2009 22:19

Kurallara Kimse Uymadı

ptt-caddesiÇubuk PTT Caddesinde sol tarafa araç park etme, alınan karar ile yasaklanmıştı. Ama kurallara kimse uymadı.

Çubuk’un trafiğin yoğun olduğu ve araçların park yaptığı PPT Caddesi, Çubuk Belediye Başkanlığının isteği üzeri PTT Caddesinin sol tarafına UKOME tarafından park yasağı gelmesine rağmen bu yasağa kimse uymuyor.

PTT Caddesinin tek yönlü olduğunu araçların sağlı sollu park ettiğini, bu nedenle trafiğin olumsuz etkilendiğini daha önce belirten yetkililer

Ulaşım Dairesi Başkanlığı yetkililer tarafından yapılan incelemelerde söz konusu caddenin mevcutta tekyönlü olarak çalıştığı, araçların cadde üzerine çift taraflı park ederek trafik akışını olumsuz etkilediği tespit edilmiş ve tek yön istikametinde sol tarafa park yasağı getirilmesinin uygun olacağı değerlendirilmesi yapıldığı belirtmişlerdi.

UKOME Genel Kurulunda 27.01.2009 tarihinde görüşülen talep sonucunda PTT Caddesi üzerinde yön istikametinde sol tarafa park yasağı getirilmesine uygun olacağı görüşüne varılmıştı. Ama ne hikmetse araç şoförleri yasaları hiçe sayarak, belki umursamayarak, belki bilerek belki bilmeyerek, halen eski yöntem uygulamaya devam ediyor.

Bizde konu ile ilgili bir hatırlatma yapalım. “Kurallara uyalım. Uymayanları uyaralım”.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.