• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

25 Nisan 2011 16:06

Kuryenin Midesinde 800 Gr Kokain Maddesi Çıktı

Esenboğa Havalimanında görev yapan narkotik polisleri tarafından şüpheli hareketlerinden bir kurye yakalandı. Midesinde 800 gram kokain maddesi olduğu tespit edildi.

 Uyuşturucu mafyasının ‘’Ricky Martin gibi seni dünyaca ünlü ses sanatçısı yapacağız’’ vaadi üzerine uyuşturucu kuryeliğini kabul eden Jamaikalı şarkıcı, midesinde taşıdığı kokain torbalarıyla birlikte Ankara’ya gelişi sırasında yakalandı.

Uyuşturucu mafyasının ‘’Ricky Martin gibi seni dünyaca ünlü ses sanatçısı yapacağız’’ vaadi üzerine uyuşturucu kuryeliğini kabul eden Jamaikalı şarkıcı, midesinde taşıdığı kokain torbalarıyla birlikte Ankara’ya gelişi sırasında yakalandı.

Latin Amerika ülkesi olan Jamaika’da küçük bir kasabada şarkıcılık yapan Mark Anthony Mc’Donald’ın, Ricky Martin gibi dünyaca ünlü olmak isteğini keşfeden ülkenin uyuşturucu mafyası, şarkıcıyı kendi emelleri doğrultusunda kullanmak üzere harekete geçti.

Ünlü olmak için Kanada’da haziran ayında gerçekleşecek ’Geleceğin Şarkıcıları Festivali’ne katılmak isteyen Mc’Donald, ‘’Biz seni meşhur ederiz, ancak bizim isteklerimizi yaparsan’’ diyen mafyanın tuzağına düştü. Dünyaca ünlü olmak hayaline kapılan Mc’Donald, ünlü olmak karşılığında mafyanın uyuşturucu kuryeliğini kabul etti. Kapsüller içine doldurulmuş kokain maddesi midesine yerleştirilen Jamaikalı şarkıcı, İstanbul’a gelebilmek için ilk uçuşunu Almanya’nın Düseldorf şehrine gerçekleştirdi. Burada İstanbul’a direkt uçak bulamayan uyuşturucu kuryesi, midesinde kokain maddeleri olduğu halde İstanbul’a gidebilmek için İstanbul aktarmalı Ankara uçağına bindi. Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçakla gelen Jamaikalı kurye, İstanbul’a gidebilmek için iç hatlar terminaline geçişi sırasında ihbar üzerine gözaltına alındı. Gözaltına alınan Jamaikalı’nın midesinin röntgen filmi çekildiğinde, kuryenin midesinde kapsüller tespit edildi. Mideden çıkartılan 69 kapsülden 63’ünde 800 gram civarında kokain maddesi ele geçirilirken, diğer 6 kapsülde ise uyuşturucu maddesi olan marihuana bulundu.

        Havalimanında görev yapan narkotik polisleri tarafından yakalanan kurye, emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından, Esenboğa Havalimanı’nda yakalanan şahısların çıkartıldığı Çubuk Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Jamaikalı kuryenin, emniyet ve savcılık sorgusunda; Jamaika’da bir kasabada şarkıcı olduğunu, kendi sesine çok güvendiği için Ricky Martin gibi dünyaca ünlü bir şarkıcı olmak için Kanada’da yapılan ses yarışmasına katılmak istediğini ve bu nedenle mafyanın kuryelik teklifini kabul ettiğini söylediği öğrenildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.