• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

15 Mayıs 2011 12:36

Mayıs Ayında Gençlerin Kanı Kaynar

Mayıs Ayında Gençlerin Kanı Kaynar

Bahar geldi, mayısa girdik bile her şey yeniden canlanıyor, renkler daha bir parlak, rüzgârda ferah bir koku var ve daha derinden nefeslerimiz, şükürler olsun Yaradan a, bir baharın daha içindeyiz, canlı ve daha yapacak çok şeyimiz olduğunu düşünerek…

Mayıs deyince hep yeşillikler gelir aklıma, flamalar, gösteriler, gençler. Gençlik ve spor bayramımız; gençler demişken günümüz gençleri nasıllar,  gerçekten genç olmanın,  ne demek olduğunun farkındalar mı? Genç olmak, dinamik olmak değil mi, üretken olmak, sporcu olmak, yardımcı olmak, düşünceli olmak, saygılı olmak, sevgili olmak, doğruyu aramakta yaşlılara ve çocuklara göre daha enerjik olmak değil mi? Bu konuda büyükler şikayetçi; saygısız gençler canım, haya edep kalmadı, hiç söz dinlemiyor yeni nesil, hep bildiğini okuyor gibi.
Gençlerimizin en büyük şikâyeti, onlarla konuşmuyoruz, NASİHATÇİ BABALIK YAPIYORUZ yani ben büyüğüm senden sadece benim dediğim doğrudur, beni dinle gerisini bırak, onlarla arkadaşlık kurmuyoruz, arkadaşlık nasihatçilik değildir, onu anlamaktır. Onların sorularını üstünkörü cevaplıyoruz, televizyondan, gazeteden veya başka şeylerden onlara zaman ayırmıyoruz. Hâlbuki her şeye açık çağları, İNSAN OLMAYA DA-OLMAMAYA DA.

Selam ve Dua ile. Hasan Dostay

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.