• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

19 Ocak 2016 13:23

MHP Çubuk’ta Kendini Gösterdi

MHP Çubuk’ta Kendini Gösterdi

cubuk ilce baskani adem kisecikÇubuk siyasi muhalefet olarak MHP Çubuk İlçe başkanlığından birçok sorulara cevap aradığı basın açıklaması verdi.

Diğer muhalefet partilere de Çubuk için neler yapılması ve ya yapılacağı konusunda örnek olacağı düşünülüyor.

Çubuk’ta Neyi Değiştirdiniz? Sorusunu cevap bekleyen MHP Çubuk İlçe Başkanı Adem Kisecik: “Her fırsatta Çubuk için içi boş sloganlar üretenler. Yeri Geldiğinde Çubuk her şeyin en iyisine layık. Ankara’da ne varsa Çubuk’ta da o olacak, “Diyenler ve “Üçlü Olalım, Güçlü olalım “ diyenler Çubuk’ta son 12 yılda ne yaptınız? Sadece sloganlarla vatandaşa yaranmaya çalışanlar, Çubuk’ta neyi değiştirdiniz? Çubuk’a şöyle baktığımızda yeşil çubuk gitmiş yerine beton çubuk gelmiş. Çubuk’ta sosyal kültürel alanlar yok, otopark yok, Konferans salonu yok, yüzme havuzu yok, bisiklet yolu yok, parklar bakımsız ve güvenliksiz, toplu taşıma yetersiz, vatandaşlar otobüslerde rezil. Vatandaşlara, Müteahhitlere adamına göre davranma almış başını gitmiş. Belediye müdürlere teslim. Müdürler zaten şaibeli. Başkan ve başkan yardımcıları ne iş yapar? Halkın ve esnafın içine neden çıkmazlar. Esnaf sadece Perşembe pazarından mı ibaret? Çubuk Belediyesini idare edenlere soruyoruz. Yıllardır elinizde tuttuğunuz yerel idareciliğiniz, belediyeciliğiniz bu mu? Hani Çubuk’a Metro gelecekti? Gelmesi için ne yaptınız? Üniversitenin 4 yıllık bölümleri gelecekti ne oldu? Ya bu işi adam gibi yapın. Ya da yapıyormuş gibi davranmayın.Bir Müzeyi değişik sebeplerle 40 sefer açmaktan başka ne yaptınız? İyi ki müze yaptınız. Ya müze olmasaydı ne yapacaktınız? Çubuk’ta yağmur yağınca cadde ve sokaklarda oluşan göletçiklerden vatandaşlar yürüyemez oldu. Birçok sokakta doğru düzgün kaldırım yok. Olan kaldırımlarda evlere şenlik. Ya dar ya da bir tarafı var bir tarafı yok. Bu görüntülerin arz ettiği vahametin ve tehlikenin farkına varın, Kendinize çeki düzen verin. Çubuk Çayını beton yığınına çevirdiniz. Çubuk Çayında Ruhsuz ilgisiz bir çalışma yapıldı. Çubuk’un İmarı sorunlu, İmarda çalışanlar daha sorunlu. Bu mu sizin altın kadronuz? Çubuk’ta bir kent meydanı yok. Yeşil Olan parkı da cafe ve büfelere çevirerek adeta vatandaşın girmesine müsaade etmeyecek şekilde küçültünüz. Çubuk, kimliksiz bir ilçeye sayenizde dönüştü. Çubuk’un layık görüldüğü bu ilgisizlik, beceriksizlik, İlçemizin potansiyelini heba etmekte, Turistik değerini yok etmektedir. Çubuk’un bir çok imkanları ve kaynakları varken bunlar değerlendirilememektedir. Çubuk, çay vadisi, Karagöl, baraj, şelale ve yaylalar gibi çeşitli değerleri varken, Buralarla ilgili ne yapıldı?

Özlüce termal kaynak suyu neden Büyükşehir’e verildi? Verildi de ne yapıldı? Bu olanaklar, maalesef Çubuk’un İçinde bulunduğu ilgisizlik ve umursamazlık nereye kadar devam edecek? Çubuklular yıllardır her türlü sosyal ve sportif etkinliklerden mahrum kalmıştır. Her seçim döneminde Çubukluları vaatlerle kandıran yerel siyasiler, Çubuk’ta her seferinde olduğu gibi Yine Çubukluyu hayal kırıklığına uğratmıştır ve yıllardır ortaya hiçbir eser ortaya koyamamıştır. Mevcut belediye yönetimi de 2 yıldır ortaya hiçbir eser koyamamıştır. Tekrar hatırlatıyoruz Muhsin Yazıcıoğlu mahalle muhtarının söylediği gibi Mahallelerde” kaldırım yok, durak yok, doğalgaz yok, suyu bağlanmayan evler var, yolları açılmayan arsalar var. Bunları kim yapacak? Eş, dost akrabayı işe yerleştirmekten başka ne yaptınız? Sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla kavgalı bir yönetim. Sadece elinde baston değneği gibi kullandığı Çubuk Kent Konseyi var. Oda sadece birkaç önerge vererek iş yapıyormuş gibi bir görüntü arz ediyor. Onunda içi boş, Çubuk Kent Konseyi başkanı bir siyasi partinin milletvekilleri ile fotoğraf çekinmenin ve belediye ile yurt dışına gitmenin dışında ne yaptı? Hangi önergesini takip etti ve sonuç aldı. Kent konseyinden ne beklenir? Kendi dışında kime faydası olur. Çubuk, Caddesi, bulvarı, sokağı, suyu, havasıyla ve diğer doğal ve kültürel zenginliği ile vazgeçilmezdir. Çubuk’a gelin hep birlikte sahip çıkalım” diyerek sorularına cevap bekliyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.