• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Temmuz 2014 10:26

Miniklerden Kadir Gecesi Etkinliği

Miniklerden Kadir Gecesi Etkinliği

cubuk aile yasam merkezi kadir gecesiÇubuk Aile Yaşam Merkezi yaz kursları kapsamında açılan sevgi kurslarına devam eden üyelerin eğitmenleri ile birlikte hazırladığı Kadir Gecesi programına yoğun katılım oldu.

Merkez üyeleri ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşen programda bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen Kadir Gecesi coşkuyla kutlandı.

Kadir gecesini anlatan slayt gösterisi ile başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve çocuk kulübü üyelerin okuduğu birbirinden güzel ilahilerle devam etti.

Kadir gecesinin değerinin vurgulandığı hadislerin ardından minik yürekler Allah’ın en güzel isimleri Esmaül Hüsna’yı okudu. Sağ elleri Hakka, sol elleri halka dönük küçük semazenlerin aşk ile sergilediği sema gösterisi büyük beğeni topladı.

Çocuk kulübü üyelerden oluşan tavaf grubunun Kabe maketi etrafında sergilediği hac tavaf canlandırması izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Ayrıca Ramazan Ayı boyunca merkezde, 24 yaş üstü sevgi kurslarında okunan Kuran’ı Kerim hatim duası ve zulüm altında inleyen Filistinli kardeşlerimizin de unutulmadığı Kadir Gecesi duası yapılarak yürekten gelen aminlerle program son buldu.

Program sonunda misafirlere, gül kolonyası ile lokum ve şeker dağıtılırken, katılımcılar, manevi güzelliklerimizi özellikle çocuklarımıza benimsetmek adına düzenlenmiş bu güzel programda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.