• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Nisan 2010 23:26

Muhsin Yazıcıoğlu Çubuk’ta Yaşatılacak

muhsin yazicioglu mahllesi acilisÇubuk’ta Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesinin Tabelası  Törenle Açıldı.

         Çubuk’ta bir mahalleye Muhsin Yazıcıoğlu ismi verildi. Mahallenin isminin yazılı olduğu tabela BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ve Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden tarafından törenle açıldı.

Tabelanın açılışında yaptığı konuşmada BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin mahalleye verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden’e, meclis üyelerine ve Çubuklulara teşekkür etti. Merhum Yazıcıoğlu’nun isimin Türkiye’de ve Türkiye Cumhuriyetlerinde her yere verildiğini kaydeden Topçu, bu örnek davranışın Çubuk’ta da gösterildiğini ifade etti.

 Açılışta daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden de merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun asker arkadaşı olduğunu belirterek, ’’Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, o yaşantısıyla duruşuyla yiğit, yağız Anadolu insanı ağabeyimizdi. O dönemlerde yiyip içtiğimiz örnek alığımız bir ağabeyimizdi. Duygularım gerçekten çok yoğun. Mecliste bunu gündeme getirdiğimizde herkes duygulandı. Tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu ismi siyasi kimlikten çıkarak millete mal olmuştur’’ dedi.

Konuşmalardan sonra BBP Genel Başkanı Topçu, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e bir plaket verdi ve ardından tabelanın örtüsü tekbirler eşliğinde açıldı. Daha sonra Başkan Özden’i makamında ziyaret eden Topçu, burada bir süre sohbet etti. Yeni hizmet binasını da gezen Topçu, ilçeye yakışır bir başkanlık makamı olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.