• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

20 Haziran 2015 14:19

Muhtardan Teşvik Ödülü

Muhtardan Teşvik Ödülü

muhtar zeki avan odul

Çubuk Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Zeki Avan 21 yıl önce başlattığı geleneksel okumayı teşvik ödüllerini vermeye devam ediyor.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Zeki Avan kendi mahallesi sınırları içerisinde bulunan, Cumhuriyet, Bekir Yılmaz, Yıldırım Beyazıt İlkokulların da okuyan ve not ortalaması yüksek olan öğrencileri başarı plaketi ile ödüllendirdi.

Amacını eğitime katkı, okumayı teşvik ve başarıyı yükseltmek ve bu güzel geleneği devam ettirmek olduğunu açıklayan Avan:  “21 yıl önce ilk muhtar olarak seçildiğim günden itibaren başlatıp ve geleneksel hale getirdik. Başarılı öğrencileri ödüllendirme faaliyetlerini bu sene 17. Kez gerçekleştirdik. Eğitime ve dolayısıyla öğrencilerimize yapılan hizmet ve yatırımlar hiçbir zaman boşa gitmemiştir. Bu geleneğimize yıllarca gücümüz yettiğince yılmadan devam edeceğiz.” dedi.

Çocuklar tarafından sevilen muhtar için, öğretmenler ve müdürler, verdiği hediyelerin öğrencilere moral verdiğini belirterek, ” Bu tür faaliyetlerin öğretmen ve öğrencilerine moral vererek okumaya teşvik ettiğini ve ayrıca öğrenci velilerini de çok duygulandırdığını” ifade ettiler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.