• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

02 Mart 2009 23:02

Müjde Çubuk’a Halk Ekmek Geliyor

Ak Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman Özden ve İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan, düzenledikleri basın toplantısında Çubuk’a Halk Ekmek geleceği müjdesi verdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Halk ekmek konusunda bu gün görüştüklerini belirten Özden, Gökçek’in Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar’a bu konuda talimat verdiğini söyledi. Halk Ekmek den gelen yetkililerinde ekmek büfelerinin nerelere verileceği konusunda incelemelerde bulunduğunu belirten Özden, İlçe Başkanının da Ak Parti Meclis üyeleri ile birlikte grup kararı alacaklarını ifade etti. Belediye Başkanvekili Halil Soba ile de konu ile ilgili fikir alışverişinde bulunduğunu söyleyen Özden, Meclis Üyeleri tarafından öneri verilerek bu hafta Belediye Meclisinde konunun görüşüleceğini vurguladı.

Özden, Halk Ekmek’in ilçede istenen ve beklenen bir konu olduğunu belirterek şunları söyledi:’’ İlçe halkımızın da kaliteli, besleyici, doğal ve sağlıklı halk ekmeklerinden yemek hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu gün Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız istişarede bu konuda fikir birliğine vardık. Belediye Meclisinde alınan karardan sonra yaklaşık 15 gün sonra ilçe halkımız inşallah halk ekmek ile buluşacak. Tabii ki bunun ilçede üretim yapan ekmek fabrikalarını etkilememesi içinde ekmek sayısını abartmayacağız’’dedi.

Gazetecilerin Çubuk Ankara arasındaki yolun durumu hakkındaki sorularına Özden, şu şekilde cevap verdi; “Çubuk Ankara arasındaki yolun durumu hakkında Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük. Allah izin verirse 2009 yılında önce sıcak asfalt ile yeniden yolu yapacağız. Daha sonrada Konya yolu nasılsa, Etimesgut yolu nasılsa, İstanbul yolu nasılsa Çubuk Ankara yolu da aynı ölçüde ve özellik de olacaktır’’ şeklinde cevap verdi.

Çubuk – Ankara Yolculuk 1.70 Krş. Olacak

Çubuk Ankara arasında ki ulaşımın fiyatı ile Ankara’nın diğer ilçeleri arasındaki ulaşım fiyatı arasındaki farkın kendisine sorulması üzerine Özden, şu şekilde cevap verdi:’’Biz bu konuda Ak Parti ilçe teşkilatı olarak gerekli girişimlerde bulunduk. Ulaşım fiyatının 1,70 TL olması konusunda karar verilerek konu Sayıştay’a iletildi. Konunun takipçisiyiz. İnşallah bu konuda da ilçe halkımız için olumlu sonuca ulaşılacağına inanıyorum’’ dedi.

Soba; Halk Ekmek Bir İhtiyaç

Çubuk Belediye Başkanvekili Halil Soba’da yaptığı açıklamada Halk Ekmeğin ilçede bir ihtiyaç olduğunu belirterek şunları söyledi:’’ İlçemizde Halk Ekmek bir ihtiyaç olmuştur. Bu konuda vatandaşlarımızın çok sayıda talepleri bulunmaktadır. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Ak Parti İlçe Başkanımız ve Ak Parti Belediye Başkan adayımızın ve bizlerin girişimleri sonucu bu konuda gerekli merciler ile görüşülmesi ile ilçemizde tespiti yapılan yerlerde Halk Ekmek satışı yapılacaktır’’ şeklinde konuştu.

H.Yiğiner

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.