• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

05 Ağustos 2010 16:57

Öğrencilerinden Başkan Özden’e Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başarılı İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine yönelik ‘Mesleğe Hazırlama Yaz Kursu’ için Ankara’nın Çubuk ilçesine çeşitli illerden gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Çubuk’un da içinde bulunduğu 8 merkezde başarılı İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ‘Mesleğe Hazırlama Yaz Kursu’ düzenlendi. Bu kapsamda düzenlenen kurs için Konya, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Amasya, Sinop, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, ve Diyarbakır’dan Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesine gelen öğrenciler, Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Durali Somuncu ile birlikte Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret ederek, kurs hakkında bilgi verdi.

Ziyarette 68 okuldan gelen toplam 103 öğrenciye çeşitli mesleki eğitimler verdiklerini kaydeden Somuncu, verilen eğitimlerin öğrencilere mesleki hayatlarında çok yararlı olacağını ifade etti.

Somuncu, ‘Başarılı öğrencilere ev sahipliği yapmaktan ve onlara bir şeyler öğretmekten son derece gurur duyuyoruz. Düzenlenen kursun amacı İmam-Hatip Lisesi öğrencilerini mesleğe ve pratik hayata hazırlamaktı, biz bunu iyi bir şekilde başardığımıza inanıyorum. Ayrıca sizlerin bizlere destekleri ile ilçemizde kaldıkları sürece öğrencilerimiz ile birlikte birçok sosyal aktivite gerçekleştirdik. Yapılan sosyal faaliyetler ile de ilçemizde çok güzel dostluklar kurulduğuna inanmaktayım. Sizlerin sayesinde ilçemizin de çok iyi tanıtımını yaptık. Ben tüm öğrencilerimiz adına size ve ekibinize sonsuz teşekkür ederim’ dedi.

İlçelerine gelen herkese kapılarının açık olduğunu ifade eden Başkan Özden, eğitime yüzde yüz destek kapsamında başarılı olan tüm öğrencileri ödüllendirdiklerini anımsatarak, ‘Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Eğitime verilen hiçbir destek veya katkı boşa değildir. Bu geçlerimiz ilçemizde kaldıkları sürece bizim misafirlerimizdi. Bizlerde örf adet ve geleneklerimize göre iyi bir ev sahipliği yapmak için sizlerle birlikte çaba sarf ettik. Ayrıca sizlerinde söylediği gibi ilçemizin doğal ve tarihi yerlerini de bu şekilde tanıtmış olduk’ şeklinde konuştu.

Başkan Özden, daha sonra öğrencilerle sohbet etti. lokman ozden

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.