• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

30 Haziran 2010 10:05

Okulların Tadilatı Yapılıyor

Türkiye geneli eğitim öğretim döneminin yaz tatiline girmesiyle birlikte Ankara da okullarda tadilatlar da hız kazandı.

 Ankara İl Özel İdaresi, inşaat, mekanik ve elektrik tesisat alanlarında ilk etapta Ankara’da 66 okulda tadilat gerçekleştirecek. Okulların açılma gününe kadar bitirilmesi amaçlanan ihalelerin büyük kısmını orta öğretim kurumları oluşturuyor.

 Bu yılki yatırım ve hizmetler programları bütçesinde en büyük payın ayrıldığı eğitim alanında Ankara İl Özel İdaresi, kolları sıvadı. Üst yapı için toplam 102 milyon TL’lik bütçe ayıran İl Özel İdare bunun 34 milyon TL’sini eğitime ayırmıştı. Daha çok ihtiyaç görülen yerlerde okul yapımına ağırlık verecek olan Ankara İl Özel İdare, ayıca okul tadilatlarına da önemli bir pay ayırdı.

 Ankara İl Özel İdare İmar ve Bayındırlık Daire Başkanlığı tarafından 66 ortaöğretim kurumunda tadilatların yapılması için ihaleye çıkıldı. 45 takvim günü sonunda iş teslimini isteyen İl Özel İdare, okulların açılacağı tarihe kadar eksiği olan okulların inşaat, elektrik ve mekanik tesisatını tamamlayacak.

 Keçiören, Mamak, Çubuk, Sincan, Etimesgut, Yenimahalle, Akyurt, Kalecik, Çankaya, Gölbaşı, Bala, Altındağ, Beypazarı ve Güdül gibi ilçelerde büyük çoğunluğunu ortaöğretim kurumlarının yer aldığı okulların onarımı gerçekleştirilecek. İl Özel İdare yetkilileri, eğitim dönemi öncesi okulların ihtiyaçlarının tespit edildiğini ve buna göre ihaleye çıkıldığını kaydederek, ilköğretim okullarında da ihtiyacı olan okulların tadilatlarının yapılması için ihaleye çıkılacağını söyledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.