• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

11 Ekim 2010 13:10

Özden Çubuk Esnasının ‘Ahilik Haftası’nı Kutladı

Çubuk Belediye Başkanı Özden, ‘Ahilik Haftası’nı Kutladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden,  ‘Ahilik Kültür Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada; Ahilik kültürünün yardımlaşmayı ve dayanışmayı teşvik ederek, ekonomik ve sosyal hayatın gelişmesini dengeli bir şekilde sağladığını belirtti.

Ahilik Kültür Haftası’ nedeniyle yayımladığı mesajında, Ahilik kültürünün haksız rekabeti ortadan kaldırdığını vurgulayan Başkan Özden,  Ahilik teşkilatının uzlaştırıcı bir özelliğe sahip olduğunun altını çizdi. Esnafın ve sanatkarın her zaman toplumun kanaat önderleri olduğunu söyleyen Başkan Özden, bu özelliğin devam etmesi için çağımız şartlarına uygun hale getirerek Ahilik kültürünü yaşatmak gerektiğini belirtti.

Millet olarak sanayide ve ticarette doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden Ahi Evran muhabbeti ile birbirimizle kucaklaşarak dünya milletleri ile yarışılması gerektiğine işaret eden Başkan Özden, Ahilik Kültürü Haftası vesilesiyle tüm esnaf ve sanatkarları kutladığını ve sevgiyle selamladığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti: “Ahilik kültürünü çağımızın şartlarına uygun hale getirerek yaşatmak, üzerimize düşen en önemli görevler arasındadır. Geçmişten bu tarafa insana saygı ve sevgiyi işleyen Ahilik kültürü, haksız rekabeti ortadan kaldıran sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen ve teşvik eden bir teşkilattır. Bu nedenle de toplumumuzda esnaf ve sanatkarlarımız her zaman kanaat önderleri olmuştur. Ayrıca sosyal huzurun sağlanması için uzlaşmacı, sosyal ve ekonomik ilişkilerin kurulmasını amaçlayan Ahilik teşkilatları, bu özelliği ile de insanlığa ışık tutmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere, bütün halkımızın ‘Ahilik Kültür Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum’’ dedi. lokman ozden

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.