• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

28 Ocak 2010 23:41

Özden Fransa’ya Gitti

fransa ozden gokcekÇubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’le Birlikte Fransa’da Çeşitli Etkinliklere Katıldı.

Avrupa Birliği’nin Başkenti Olarak Bilinen Strasburg’da Türk Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı’na (Akpm) Mevlüt Çavuşoğlu’nun Getirilmesinin Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de ‘Strasbourg’da Ankara Günleri’ Etkinliğine Milletvekilleri, Meclis Üyeleri ve Bürokratlarla Çıkarma Yaptı. 

Avrupa Birliği’nin başkenti olarak bilinen Strasburg’da Türk rüzgarı esmeye devam ediyor. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı’na (AKPM) Mevlüt Çavuşoğlu’nun getirilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de ‘Strasbourg’da Ankara Günleri’ etkinliğine milletvekilleri, meclis üyeleri ve bürokratlarla çıkarma yaptı.

Hafta başında başlayan Strasbourg’daki Türk izlerinde, Ankaralı seğmenlerin Strasbourg’daki AKPM binasındaki kılıçlar eşliğindeki ‘efeler’ nidalarıyla inledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AKPM’nin çiçeği burnundaki yeni başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla birlikte Avrupa Konseyi Meclisi’nde bir sunum yaptı. Konseydeki Ankara Fotoğrafları sergisinin açılışına Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreou da katılarak, Gökçek ile bir süre sohbet etti.

Ankara’nın havası, Strasbourg’a da yansıdı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Fransa’nın Strasbourg’da düzenlediği etkinliğin son günü sergi açılışıyla kapanırken, AKPM binasını Türkler doldurdu. Hafta başında AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun meclis başkanlığına seçilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de milletvekilleri ve bürokratlarla Strasbourg’a çıkarma yaptı. AKPM binasında gerçekleşen etkinlikte konuşan Gökçek, “8 yılda Avrupa Ödülü’nü almayı başardık. Doğal afetlerde her zaman kardeş şehirlere yardım yaptık. Avrupa temsilcileriyle bir araya geldik ve iyi ilişkiler içinde bulunduk. Bulunmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Gökçek, burada Yunanistan Başbakanı Papandreou ile de bir araya geldi. Papandreu “Alınan ödüller nedeniyle Gökçek’i tebrik ederim. Ankara’yı her gördüğümde değişmiş buluyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Strasbourg’daki Ankara Günleri’ne AK Parti milletvekilleri Necati Cetinkaya, Kemalettin Goktas, Salih Kapusuz, Aşkın Asan, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Kalecik Belediye Başkanı Nevzat Şahin, Bala Belediye Başkanı ve meclis üyeleri katıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.