• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

08 Mart 2010 23:26

Özden Muhtarlarla Bir Araya Geldi

ozden muhtarlar toplantiÇubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan istişare toplantısına Başkan Özden, birim müdürleri, tüm mahalle ve köy muhtarları katıldı. Başkan Özden, muhtarların kendisinin çalışma arkadaşları olduğunu belirterek, ”Bugün burada değişen ve gelişen Çubuk hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Ayrıca mahalle ve köylerimizin sorunlarını sizlerden dinleyip birlikte çözmeye çalışacağız. Geldiğimiz günden bu güne artık Çubuk’ta gözle görülür değişiklikler olduğunu herkes müşahide etmektedir. İlçemizin en önemli sorunlarını ilk etapta çözmek için çaba sarf ediyoruz. Popülist yaklaşım ile iş yapmıyoruz. Biz ilçemizde hiçbir bölgeyi ayırt etmeden yapılması gereken hizmeti yapıyoruz” dedi.

Herkesin yaptığı görevi dört dörtlük yapması gerektiğinin altını çizen Özden, ”Sizler bize her konuda destek olun. Mahalle ve köyünüzde bulunan kimsesizleri, hastaları, yoksulları, yardıma muhtaçları sizler bilmelisiniz ve bize bildirmelisiniz. Onları sık sık ziyaret etmelisiniz. Bizim yönetimimizde ilçemizde aç, açık olmamalı” şeklinde konuştu.

Ulaşımın EGO’ya geçmesinden sonra Çubuk Belediyesi’ne ait otobüslerin EGO’ya devredildiğini hatırlatarak bu nedenle de bu güne kadar cenazelere otobüs veremediklerini ifade eden Başkan Özden, EGO’dan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bu otobüsleri kiraladıklarını ve bundan sonra mahalle ile köylerdeki cenaze de dahil sosyal ve kültürel etkinlikler için kendilerine otobüs tahsisi yapılacağını söyledi.

Toplantıda birçok alanda hizmetlerin devam ettiği bilgisini veren Başkan Özden, ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç’ın önceki gün ilçeye gelerek incelemelerde bulunduğunu hatırlatarak, “İlçemizde bulunan içme suyu arıtma tesisinin kapasitesi üç katına çıkarılacak. Yapılan bu çalışmayla tesiste su, yeni arıtma teknolojisi ile arıtılacak. Sayın Genel Müdürümüzün ifadesi ile içme suyumuz piyasada satılan yüzde doksan memba sularından daha kaliteli olacak. Kendileri ayrıca ilçemiz de bu yıl içme suyunun altyapısının da yenileneceğinin müjdesini verdiler” dedi.

Başkan Özden’in konuşmasının ardından muhtarlar bölgeleriyle ilgili sorunları ve çözüm önerilerini tek tek söz alarak ilettiler. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Başkan Özden, muhtarların tüm talep ve sorunlarını not aldıklarını ve kendileri ile ilgili olanları çözüm getireceklerini söyleyerek, ASKİ ve Özel İdaresi ile ilgili olanlarında takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.