• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

14 Nisan 2010 23:41

Polis Haftası Çubuk’ta Törenle Kutlandı

cubuk emniyet mudurlugu polisTürk Polis Teşkilatı’nın 165. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Çubuk’ta da törenlerle kutlandı. Törende polis kıyafeti ile davetlilere çiçek dağıtan çocuklar ilgi odağı oldu.

Sabah Atatürk Parkında düzenlenen tören Emniyet Müdürlüğü çelengin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı. Törene Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Garnizon Komutanı Sıtkı Akgöz, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ile sendika başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, Polis Merkezi Amiri Komiser Yardımcısı Hüseyin Bayrak, günün anlam ve önemine ait konuşma yaptı. Konuşmasında Bayrak, ilçede son zamanlarda suçla mücadelede önemli başarılar elde ettiklerini söyleyerek, bu mücadelenin çağın teknolojilerini de kullanarak daha güçlü bir şekilde devam edeceğini kaydetti.

 Daha sonra Şanlı Urfa’da Şehit olan bir polis memuruna, arkadaşı Yüksel Erentürk tarafından yazılan ‘Kıydılar’ şiirini okuyan İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev sivil memur Ayşe Çayırlı, dinleyenleri duygulu anlar yaşattı.  Şiirin ardından Yavuz Selim İlköğretim Okulu folklor ekibi tarafından Ankara havaları eşliğinde seğmen oyunları oynandı.

                 Oyunların ardından polis kıyafeti giyen polis çocukları tarafından protokole ve halka çiçek dağıtıldıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde kutlamaya katılanlar tarafından kokteyl  verildi.  Burada Başkan Özden, Türk Polis Teşkilatı’nın 165. Yıllarını kutladı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.