• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

09 Aralık 2009 23:07

Rize den Çubuk’a Ceza Kesildi

trafik lambaRize’den bir öğretmen Çubuk’a hiç gelmediği halde, ”kırmızı ışıkta geçiş yaptığı” iddiasıyla para cezası kesilen ilköğretim okulu öğretmeni, cezanın iptali için açtığı davayı kaybedince temyiz için başvurdu.

Rize Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda öğretmen olarak görev yapan Hacı Nur Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birkaç ay önce evine trafikle ilgili 128 TL’lik ceza makbuzu gönderildiğini aktardı.

Makbuzda, 9 Ağustos 2009’da Çubuk ilçesinde ”kırmızı ışıkta geçiş yaptığının” yazılı olduğunu belirten Aydın, şunları söyledi: ”Bırakın kırmızı ışıkta geçmeyi Çubuk ilçesine hayatım boyunca gitmedim. Benim arabam Rize dışına hiç çıkmadı. Plakanın rakamlarından herhangi birinin yanlış okunması sonucu cezanın tatbik edildiğini düşünüyorum”dedi.

Cezanın iptali için Çubuk Sulh Ceza Mahkemesine başvurarak dava açtığını ifade eden Aydın, şunları kaydetti: ”Ceza kesilen tarihteki saatten 5 dakika önce Rize’de bir benzin istasyonundan eşimin kredi kartıyla benzin aldığımı ispatladım. O tarihteki MOBESE kayıtlarında arabamın Ankara’da olduğuna dair hiçbir iz yok. Ancak, buna rağmen delillerin yetersizliği nedeniyle cezayı ödememe karar verildi. İptali için temyize başvurdum. Benim aracımı sadece polis gördüğünü söylüyor. Ben ise Rize’de olduğumu belge ile ispatlıyorum. Kesilen cezanın peşinde değil, benim gibi mağdur olan vatandaşlar için hatanın düzeltilmesinin peşindeyim” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.