• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

14 Ocak 2009 13:52

SAADET PARTİSİ ÇUBUK’TA AŞURE DAĞITTI

SAADET PARTİSİ ÇUBUK’TA AŞURE DAĞITTI

Çubuk Saadet Partisi İlçe Teşkilatınca gerçekleştirilen Aşure Günü ve Filistinli Müslümanların Kurtuluşları için Dua Kutlamalarına, SP Ankara İl Başkan Yardımcısı Yusuf Uyar, SP İlçe Başkanı Yusuf Mertoğlu ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Aşure dağıtımından önce SP İlçe Başkanı Yusuf Mertoğlu şunları söyledi: Bilindiği üzere Filistin de yapılan katliam içerisinde insanlık duygusu olan insanlar tarafından Dünyanın her yerinde kınanmaktadır. Filistinli kardeşlerimize yapılan bu katliamın durdurulması için özellikle yurdumuzun her köşesinde protestolar yapılmakta ve dualar edilmektedir. Bizde ilçe teşkilatı olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Aşure günü kutlamalarında Filistinli din kardeşlerimize kurtulması ve bu katliamın durdurulması için ilçe vatandaşlarımızla birlikte dua ettik. Kültürümüzün temel öğelerinden biri olan bu önemli Aşure gününde inşallah dualarımız kabul olur”dedi.

SP Ankara İl Başkan Yardımcısı Yusuf Uyar da bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra katılımcılar Yusuf Yiğitalp hocanın duasına hep birlikte amin diyerek, İsraili yaptığı katliamlar için lanetlediler.

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.