• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

18 Aralık 2009 01:14

Şah Kalender Türbesi Soyuldu

Çubuk’ta bulunan Şah Kalender Türbesine,üst üste iki ayrı soygun yapıldı.

Çubuk’un Sele Köyünde bulunan Horasan Erlerinden olan ve Osmanlı Zamanında Alemdarlık yapan Şah Kalender’in Türbesi ayrı ayrı günlerde iki kere soyuldu. Hırsızların Türbe kapısını levyeyle kırarak girdiklerini söyleyen Sele Köyü Muhtarı Arif Kalender, daha önce giren hırsızların türbenin içerisinde bulunan bağış sandığının kilidini kırıp içerisinde bulunan paraları alarak gittiğini belirterek, son giren hırsızların ise bağış sandığını olduğu gibi yerinden sökerek içerisindeki paralarla birlikte götürdüğünü kaydetti.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin altı ay önce aynı yöntemlerle bir kez soyulduğunu belirten Kalender, ’’Geçtiğimiz hafta daha önceki soyguna benzer yöntemlerle soyan hırsız veya hırsızlar türbenin içerisinde bulunan bağış sandığını yerinden sökerek içerisindeki paralarla birlikte götürdüler. Allah’ta türbenin içerisinde bulunan tarihi eşyaları kaldırarak daha güvenli yere götürmüştük. Hırsızlık olaylarının Türbelere kadar inmesi çok kötü bir durum’’dedi

Kalender, soygunlarla ilgili durumun jandarmaya bildirildiğini ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.