• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

26 Aralık 2009 21:56

Şehit Ailelerine Ziyaret

  cubuk sehit aileleri

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri şehit ailelerini ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajı veriyorlar.

         Dernek Başkanı Zeki Avan ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada; ’’Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi belirli bir program dahilinde sık sık ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler çerçevesinde, Çubuk İlçesinden Ankara’ya taşınan, 02.03.1996 tarihinde, Siirt 1. Jandarma Komando Tabur Komutanlığında, Jandarma Komondo Muhabere Er olarak vatani vazifesini yaparken görevi başında vefat eden Şehit Alper Yavuz Aydos’un ailesini de  evinde ziyaret ettik. Şehidimiz arkasında dul ve 2 çocuk bırakmıştı. Şehidimizin eşi Nermin Aydos,  babası Talip Kaya’nın yanında oğulları Bahadır Alp ve Alperen Aydos ile birlikte kalmaktadırlar. Bizler diğer şehit yakınlarımız gibi bu ailemize de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Bundan sonra da imkanlarımız doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Her şey devletten beklenmemeli, herkes kendi alanında, kendi gücü nispetinde faydalı olmalıdır’’ dedi

 Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğinin damadının şehit olduğu günden bu güne kadar kendilerini hiç yalnız bırakmadıklarını, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını söyleyen Şehidin kayınbabası Talip Kaya,  yapılan yardımlar ve ziyaretlerden dolayı başta dernek başkanı Zeki Avan ve yönetim kuruluna teşekkür etti. Damadı Alper Yavuz Aydos’un görevi başında vefat etti için diğer şehit aileleri gibi kızının maaş almadığını söyleyen Kaya, sadece torunlarına Mehmetçik Vakfı tarafından verilen üç ayda bir maaş olduğunu ve başka bir yerden de gelirlerinin olmadığını belirtti.

Kaya, ’’Bizler şikayet etmiyoruz, bu günümüze çok şükürler olsun, genç yaşta dul kalan kızım ve babasız kalan torunlarım, şehit damadımdan bizlere emanettir, bu emanetlerin benim ve ailemin başının üstünde yeri var. Zor şartlarda da olsa yapılan desteklerle torunlarım şu an okumaktadırlar’’ şeklinde konuştu 

 Ziyaretin anısına, dernek başkanı Zeki Avan tarafından şehit çocuklarına, birer Türk Bayrağı, birer küçük altın ve şehitler duvar saati hediye edildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.