• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Nisan 2010 23:16

Şehit Evine Ziyaret

CAYM sehit ailesi ziyaret cubukÇubuk Aile Yaşam Merkezi ve Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği şehit ailesini ziyaret etti.

Van Muradiye’den Van Erciş’e tutuklu PKK’lı teröristleri araç ile nakil yaparken, başka bir yük kamyonunun, araçlarına çarpması sonucunda şehit düşen Jandarma Er Fatih Asrak ziyaret edildi.

Şehit Fatih Asrak’ın evine yapılan ziyarette, şehit babası Muharrem Asrak, şehit annesi Hatice Asrak, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmeni Emel Kayhan ve 24 yaş üstü öğrencilerinden Reyhan Öztürk, Gülsüm Tufan, Ümmühan Demir de hazır bulundu.

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; Çubuk Aile Yaşam Merkezi, 18 Mart Şehitleri anma günü, 19 Eylül gazileri anma günü ve anneler günü gibi günlerde devamlı şehit ailelerimizi, gazilerimizi birlikte ziyaret etmekteyiz. Yine Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından 14 Nisan “Şehitler Haftası” nedeniyle, en son şehit ailemizi ziyaret etmek istediklerini belirtmeleri üzerine, en son şehidimiz olan Fatih Asrak’ın evini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bu nedenle Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmen Emel KAYHAN ve 24 yaş üstü öğrencilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi Eğitmen Emel KAYHAN’a ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi olarak 18 Mart Şehitleri anma günü, 19 Eylül gazileri anma günü ve anneler günü nedeniyle devamlı şehit ailelerimizi, gazilerimizi, evlerinde ziyaret etmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan belirli gün ve haftalar da belirtilen çizelgesinde 14 Nisan’ın “Şehitler Haftası” olması nedeniyle, ilçemizin en son şehidimizin şehit ailesini ziyaret etmiş bulunuyoruz. Şehit ailelerimize Cenabı Allah sabırlar versin, şehitlerimizin şefaatlerinden bizleri eksik etmesin. Bundan sonra hiçbir ailemize evlat acısı vermesin. Ayrıca bizlere bu konularda her zaman yardımcı olan, dernek başkanı Zeki Avan’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şehit Annesi Hatice Arsak ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafında bizleri evimizde ziyaret etmeleri çok memnun etmiştir. Bu ziyaretinizle bizleri onura etiniz. Acılarımızın paylaşılması ve unutulmamak bizlere moral veriyor” dedi.

Şehit Babası Muharrem Asrak’da yapmış olduğu konuşmasında; “Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından bizleri evimizde ziyaret etmeleri çok memnun etti. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Dernek Başkanımız Zeki Avan, oğlum Fatih Asrak şehit olduğu günden, bu güne kadar, devamlı bizleri yalnız bırakmayıp, destek olmuştur. Bizlere devamlı moral vermiştir. Bu günde sizlerle birlikte bizleri ziyaret etmesinden dolayı da, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin anısına, Çubuk Aile Yaşam Merkezi adına, Şehit babası Muharrem Asra’a çeşitli hediyeler verildi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.