• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

21 Ağustos 2011 09:21

Şenlik Çubuk’ta Devam Ediyor

Şenlik Çubuk’ta Devam Ediyor

Çubuk Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri programında İran’lı gösteri grubu Çubuk’lularla bir araya geldi.

Atatürk Parkında gerçekleştirilen etkinliğe davet edilen, güçlü bir tarihi ve kültürel geleneğe sahip olan İran, Fars kültürünün etkileyici güzelliğini Çubuk’lular için sergiledi. İran’ın en önemli tarihi şehirlerinden biri olan İsfahan’dan misafir olan Kevser Grubu’nun hafızlarından İsa Horşid, program açılışında Kur’an-ı Kerim okudu.

Program devamında ise Kulam Rıza Şahmir, Hamit Ravan Fer, Muhammed Gülhan ve Ali Fualatgel, Esmaül Hüsna ve Arapça ilahiler seslendirdi. Sunuculuğu Gökhan Taze tarafından yapılan Ramazan etkinliklerinde Teravih namazının ardından solist Ahmet İnan Türk Sanat, Türk Halk ve Tasavvuf musikisi konseri verdi. Ramazan etkinliklerinde gösteri sanatlarının geleneksel unsurlarından olan meddah, orta Oyunu ve Hacivat-Karagöz’e de Çubuk’lular büyük ilgi gösterdi.

Çocuklar, parkta kurulan Oyun alanlarında gece geç saatlere kadar doyasıya eğlenirken bir taraftan da belediye tarafından ücretsiz dağıtılan patlamış Mısır, pamuk şeker ve meşhur Osmanlı macunundan tatmak için uzun kuyruklar oluşturdular.

İran Kevser Grubu üyelerini makamında kabul eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İran’ın kadim bir kültürün temsilcisi olduğunu ifade ederek, Bu tür etkinliklerin her şeyden önce iki kardeş ve dost ülke insanlarının bir araya gelmesini ve yakınlaşmasını sağladığını söyledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.