• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

26 Haziran 2010 11:25

Şimdi Düşünme Zamanı TPE’de

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN, Türk Patent Enstitüsü’nde düzenlenen ‘Şimdi Düşünme Zamanı’ adlı İlköğretim Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi’ni ziyaret etti.

 Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ve TPE yöneticileri ve beraberindekiler ile birlikte sergiyi gezen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN, sergide yer alan proje çizimleri veya prototipleri inceleyerek, öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı, onları sergiye gösterdikleri ilgi ve başarılarından dolayı kutladı.

 Çubuk İlçesi Barbaros İlköğretim Okulu Tayfun ÖZTÜRK-Özgün DEVRİM rehberliğinde 8 çalışma Çubuk İlçesi Yavuz Selim İlköğretim Okulu Ali Ekber EROĞLU rehberliğinde 1 çalışma, Çubuk İlçesi Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Emine Ay rehberliğinde 1 çalışma sergilenmeye layık bulundu.

 Çubuk Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sefa Nur KOÇAK Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN’ü Barbaros İlköğretim Okulu standına davet ederek yaptıkları tasarımlar hakkında arkadaşları ile sayın bakanımıza bilgiler vermişlerdir. 7/A öğrencisi Sefa Nur Koçak “Yaptığımız tasarımlar maket prototip şeklinde bu çalışmaların ülkemiz insanlarına fayda sağlayabilmesi için sanayi bakanımız olarak sizden yardım istiyoruz dedi. ”Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN çalışmaları çok beğendiğini, Teknoloji ve Tasarım dersinin ülkemiz için önemli bir ders olduğunu bu sergideki ürünlerin bu fikri desteklediğini hepimiz görmüş bulunmaktayız bu konuda destek vereceklerini belirtti. Çubuklu Öğrencilerle stantlarının başında hatıra fotoğrafı çekildi. Gelecek sene 81 ilden bu tür çalışmaların Ankara’da sergileneceğini ifade etti.

 Özellikle İlköğretim Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrencilerinin ilgiyle izlediği sergiye katılan öğrenciler başarı belgelerini Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN’den aldılar. Daha sonra tüm katılımcılar ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.