• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

06 Ekim 2016 16:49

Turşu Festival, İçin Çubukabat Parkı Projesi

Turşu Festival, İçin Çubukabat Parkı Projesi

cubuk-abad-projesiÇubuk’ta festival ve kültürel etkinliklerin yapılması için hazırlanan Çubukabat parkı projesi Aşağı Çavundur Mahallesinde 55 bin metrekare alan üzerinde ve 27 bin metrekaresi yeşil alan olarak yapılması planlanıyor.

Çubuk Belediye Başkan yardımcısı Zeki Metin, projenin belediye meclis salonundaki tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, projeyi 2017 yılında yapılacak ‘Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’ne yetiştirilmesinin planlandığı kaydetti.

Metin, şöyle konuştu: ‘Proje alanı, doğal bitkisi örtüsü ve yapısı korunarak hazırlandı. Proje alanı içerisinde giriş meydanları, giriş takı, açık hava sergi panoları, su gösteri alanları, çiçek gösteri alanları, festival satış üniteleri, ilçemize özgü tıbbi endemikaromatik bitki parselleri, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun alanları, adrenalin parkları, koşu yolu, bin 135 metre uzunluğunda bisiklet yolu, spor öncesi ve sonrası kullanım amacıyla sosyal alanlar, konser alanı, amfi, çay kenarı oturma alanları, gözlem kulesi, kafeler, sergi salonları, etkinlik otağı, mangala oyun alanı ve 152 araçlık otopark yer almaktadır” dedi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, bölgede ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Proje için önümüzdeki günlerde altyapı ihalesine çıkacağını projenin özellikle uluslar arası festivaller ve etkinlikler düzenlemek için tasarlandığını dile getirdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.