• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

31 Ekim 2009 23:48

Varlık Şefkatevi Moral Buldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve HAYASAD (Hasta ve Hasta Yakını Haklarını Savunma Derneği) işbirliği ile Varlık Şefkatevinde “Moral Eğlencesi ve Resim Sergisi açılışı yapıldı.

                Yenimahalle de bulunan Varlık Şefkatevinde yapılan programa, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Vural, Yaşlı Hizmetleri ve Şefkat Evleri Şube Müdürü Atıf Soylu, Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü İbrahim Meydan, Büyükşehir Belediyesinin birim müdür, şefleri, Çubuk Aile Yaşam Merkezi eğitmen, gençlik, çocuk kulübü üyeleri, Hayasad yönetimi, üyeler ve Varlık   şefkat evinde misafir olan hasta ve hasta yakınları katıldılar.

        Program sunuculuğunu Hayasad koordinatörü İsmet Taş ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı organizasyondan sorumlu genel koordinatör İlknur Arslan yaptığı programda şefkat evinde kalan akciğer hastası Rahime Erbilgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sonsuz teşekkürlerini ileterek, onun yaptığı böyle yerler olmasaydı, ben şimdiye çoktan ölmüştüm, beni şefkatevi ve çalışanları yaşama yeniden bağladı” diye konuşarak duygulu anlar yaşandı.

         Açılış konuşmasını Hayasad başkan Yardımcısı Hafize Şahiner ve Mehmet Ali Karateke ve Fevzi Tümer gerçekleştirdi.

        Hasta ve hasta yakınlarına yaptığı hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e verilen teşekkür plaketi onun adına Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Vural aldı. Hayasad derneğine emeği geçen bir çok kişiye de teşekkür belgesi takdim edildi.

         Şefkatevinin bahçesinde gerçekleştirilen programda, Çubuk Aile Yaşam Merkezi Üyelerinden oluşan gruplar izleyicilere ve hasta ve hasta yakınlarına keyifli dakikalar geçirdiler. Neyzen Fatih Karaoğlu ney dinletisi yaptı. Türkiye şampiyonu Gülşen Eşiyok ve Hakan Yüksek tarafından da Kikbox gösterisi sunuldu. Programa İzmir’den gelen hasta yakını Anıl İpek rap müzik, Afyondan gelen akciğer kanseri Rahime Erbilgin ilahi, tüp bebek tedavisi için Şanlıurfa’dan gelen Zahide Polat anne şarkısını söyleyerek programa renk kattı. Hasta ve yakınları Melih Gökçek’e böyle bir hizmetten dolayı teşekkür dileklerinde bulundular.

         Gerçekleştirilen programda konuşan Hayasad genel başkanı Ahmet Tandoğan; “Ben ve yönetimim, bugün burada olmaktan son derece mutluyuz. Hasta ve Hasta yakınlarına derman olamasak da acılarına bir nebze mutluluk katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun gibi programları her zaman yapmayı planlıyoruz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Resim Sergisi açılışını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Vural, Dernek Genel Başkanı Ahmet Tandoğan ve dernek başkan yardımcısı Hafize Şahiner katıldı.

        Şefkatevlerinin özellikleri; Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri ve Şefkat Evleri Şube Müdürlüğüne bağlı şefkat evlerinde, Ankara da geçici bir süre hasta refakatçisi veya hasta olarak ikamet eden ancak barınacak yeri olmayan, fakir, muhtaç, dar gelirli kişi ve aileler için geçici bir süre varsa çocukları ile ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yatılı hizmet kuruluşlarıdır.

        Çalışmaları: Hasta ve yakınlarının getirecekleri bazı belgeler ile, konaklaması uygun görülen hasta ve refakatçilerine yatacak ve barınacak yer temin etmektedir. Hasta ve hasta yakınlarının tedavi sürecinde hastaneye gidip gelmeleri için araç, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği gibi hizmetler veriliyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.