• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

04 Ocak 2011 17:55

Velilerle Diyalogu Artırma Programı

Çubuk’ta öğretmenlerin en çok dert yandığı konuların başında gelen veli-okul diyalogunun yetersizliğinden kaynaklanan problemlerinin azaltılması için farklı uygulama yapıldı.

Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulunda görev yapan bir öğretmen, velilerle kaynaşmayı sağlamak amacıyla hem eğitici hem de eğlendirici bir program düzenliyor. Düzenlenen etkinlikle velileri programa çağırma fikrinin mimarlarından rehberlik öğretmeni Mehtap Aydos, 21.yüzyılda yaşayan insanların çok stresli olduğunu ve insanları bir toplantı veya programa davet etmenin zor olduğunu, bu yüzden de yeni alternatifler aradıklarını söyledi.

Düzenledikleri programı ile velileri hem bilgilendirdiklerini hem de eğlendirip dinlendirmek istediklerini kaydeden Öğretmen Aydos, ’’Velilerimizi bilgilendirirken tanışıp kaynaşmalarını sağlıyoruz. Hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunup, çocuklara nasıl faydalı olabiliriz bunların değerlendirmesini yapıyoruz. Velilerimiz evlerinde hazırladıkları pasta, börek gibi malzemeleri birbirlerine ikram ederken, müzik dinletisiyle de gönüllerince eğleniyorlar’’diyerek, velilerin programa katılımlarından memnun olduklarını sözlerine ekledi.

İlk defa velilerle renkli bir program düzenlendiğini anlatan Okul Müdürü Mehmet Çelik ise,’’Okulumuz rehberlik öğretmeni Mehtap Aydos, böyle bir etkinlik düzenlemek istediğini söyledi. Bizde kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu söyledik. Çok verimli bir uygulama olduğuna inanıyorum. Tüm veliler istisnasız programa katılıyorlar. Hem öğreniyorlar, hem de dinleniyorlar.  Hem de bu zaman diliminde velilere öğrenciler hakkında bilgi veriyoruz. Örneğin bu gün ‘Her Türlü Şiddete Hayır’ konusunda öğretmenlerimiz tarafından sine vizyon eşliğinde bilgi verildi. Tüm veliler pürdikkat konuyu dinlediler. Ayrıca öğretmenlerimizde bu arada velilerimizin tecrübelerinden istifade ediyorlar’’ diye konuştu.

Öğrenci velilerinden Emel Maden de annelerin çocuklarla ilgilendiğini ancak, bu tip eğitimler sayesinde öğrendikleriyle daha da çok bilinçli ve bilgili ilgileneceklerini söyleyerek, yapılan sosyal etkinliğin tüm veliler için verimli olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.