• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

03 Nisan 2011 16:44

www.cubukajans.com Son Dakika Haberleri

TTK ESKİ BAŞKANI HALAÇOĞLU’NDAN TABELA UYARISI

  Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Antalya nın Alanya ilçesinde tabelalarda kullanılan yabancı dil konusunda esnafı uyardı.

Türk Ocağı Alanya Şubesi nin bayramlaşma törenine katılan Halaçoğlu, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İş yerlerindeki tabelalarda kullanılan yabancı kelimeler konusunda uyarılarda bulunan Halaçoğlu şunları kaydetti:

Esnafa göre çok turist geldiği için bu tür kelimeler kullanılıyor. Ancak, Japonya da Latin alfabesi ile yazılmış bir tabela bile göremezsiniz. Turist, eğer Alanya yı çok seviyorsa tabelaları anlayabilecek kadar Türkçe öğrenebilir. Türkçe tabela asmak işleri düşürmez. Her yıl dünyada belli miktarda dil ortadan kayboluyor. Biz, dilimizi ve öz benliğimizi korumak için mücadele etmeliyiz.

 

AKARYAKITTA İNDİRİM SEVİNDİRDİ

 Akaryakıt Ürünlerinden Motorinde 8 İla 9 Ykr İndirime Gidildi.

  Akaryakıt ürünlerinden motorinde 8 ila 9 YKr indirime gidildi.

Motorinin litre fiyatı Ankara da OPET ve BP bayilerinde 2,72 den 2,63 e, Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 2,70 den 2,62 ye düştü.

İstanbul da motorinin litre fiyatı BP bayilerinde 2,67 den 2,58 e, OPET bayilerinde 2,68 den 2,59 a, PO da 2,65 den 2,57 ye geriledi. İzmirde ise motorinin litre fiyatı BP de 2,66 dan 2,57 ye, OPET te 2,67 den 2,58 e, PO da 2,64 den 2,56 ya indi.

Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle, şirketler ve şehirlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

 

ÖĞRENCİLER KAVGA ETTİ 1 AĞIR YARALI

  Lise öğrencileri arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçakla ağır yaralandı.

  Alınan bilgiye göre, Çubuk ta lise öğrencisi O.D. (17), ile aynı okulda öğrenim gören Y.G. (16) arasında, okul önünde fazla dolaşma meselesi nedeniyle tartışma çıktı.

Aradan bir süre geçtikten sonra Y.G, aynı yerde gördüğü O.D yi konuşmak için Cumhuriyet Mahallesi Kolat Sokak a çağırdı. İkili arasında başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, O.D, yanındaki bıçakla Y.G yi sırtından yaraladı.

Dışkapı SSK Devlet Hastanesine kaldırılan Y.G nin hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Olayın ardından Çubuk Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil ekipler tarafından suç aleti ile birlikte yakalanan O.D. gözaltına alındı.

O.D, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

ÇUBUK TA OPERASYON

  Belediye Başkanı nın da aralarında bulunduğu 21 kişi tutuklandı.

Ankara nın Çubuk ilçesindeki operasyonda İhalelere fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca nın da bulunduğu 21 kişi tutuklandı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Ali Ağaçdan ın tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk ettiği 23 kişiden 21 i çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Tutuklananlar arasında Çubuk Belediye Başkanı Tuğluca ile Başkan Yardımcısı Osman Aydos da bulunuyor.

Şüphelilerden 2 si ise serbest bırakıldı.

 

“AKYUR’TA EGO OTOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI”

  Her geçen gün nüfusu hızla artan ve Ankara’ya yakınlığı nedeniyle cazibe merkezi haline gelen Akyurt’ta ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir adım daha hayata geçti.

  AKYURT – ULUS – SIHHİYE hattında EGO otobüsleri seferlere başladı. İlçedeki ulaşım sıkıntısını asgariye indirecek uygulama ile vatandaşların daha rahat ve daha çabuk şekilde ulaşım sağlamaları planlanıyor.  Sabah saat 06:15 ve 18:45 saatleri arasında Sıhhiyeden, saat 06:45-19:45 saatleri arasında Akyurt’tan hareket edecek olan otobüsler yolcunun yoğun olduğu saatlerde yarım saat olmak üzere değişen periyotlarla seferlere başladı.

Akyurt ve Ankara arasındaki ulaşımda yeni alternatiflerinin ortaya çıkmasının ilçedeki ulaşımı daha da rahatlatarak Akyurt’un cazibesini arttıracağını belirten Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Havalimanın hemen yanımızda olması, sanayi tesislerinin ilçemizde bulunması, EGO otobüslerinin de ilçemize hizmet vermeye başlaması ulaşımdaki alternatiflerin artmasını sağlamış, ilçemizin cazibe merkezi haline gelmesinde önemli rol oynamıştır” şeklinde konuştu.

 

BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ !

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını, vatandaşların mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenleneceğini bildirdi.

BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını, vatandaşların mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenleneceğini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Başkentlilerin Kurban Bayramını rahat ve huzur içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi. Başkentlilerin aileleri ile birlikte akraba ve dost ziyaretlerini kolaylaştırmak için daha önceden yaptığı ücretsiz otobüs uygulamasına, bu bayramda da devam edeceği belirtilen açıklamada, Ankaralıların 4 günlük Kurban Bayramı süresince kent içi ulaşımda EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecekleri ifade edildi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri de arife günü dahil olmak üzere bayram tatili boyunca alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacak.

“AŞTİ HAREKETLİ”

            AŞTİ’de Kurban Bayramı dolayısıyla yolcu yoğunluğu yaşanmaya başlandı. AŞTİ yetkilileri, güvenlik ve ek sefer konulmasına ilişkin her türlü önlemin alındığını ve terminalde görev yapan personelin vardiya sayısının artırıldığını bildirildi.

Güvenlik için terminalin her noktasının 120 kamera ile izlendiğini, kontrollerin “x-ray” cihazı ve el detektörleriyle yapıldığını ifade eden yetkililer, bayram dolayısıyla personel sayısının da iki katına çıkarıldığını ve vardiya usulü çalışıldığını belirtti.

81 ilden gelen otobüsün AŞTİ’ye giriş yaptığını ve normal günlerde bin olan otobüs sayısının, bayram dolayısıyla 2 bini geçmesinin tahmin edildiğini belirten yetkililer, vatandaşların güvenlikleri konusunda en ufak bir tereddüde kapılmamalarını istedi.

            Yetkililer, yolculuk yapacaklara, “Seyahat edecekleri firmayı kendilerinin seçmesi, biletlerini gişelere giderek almaları, tanımadıkları kimselerden ikram kabul etmemeleri ve yardım istememeleri” uyarısında bulundu.

 

ANKARA KEDİSİ TESCİL EDİLDİ

  Ankara Kedisi “milli hayvan ırkı” olarak tescil edildi. Artık Ankara Kedisi nin sınai mülkiyet hakları Tarım ve Köy işleri Bakanlığı na ait olacak ve bu hayvan yurt dışına ancak belli şartlarda ve izinle çıkarılacak.

  Tarım ve Köy işleri Bakanlığının Yerli Hayvan Irk ve Hatlarının Tescili Hakkında Tebliğ de yaptığı değişiklik, Resmi Gazete nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tescil kararında, Ankara Kedisi nin ırk özelliklerine ilişkin bütün biyolojik, genetik, morfolojik özellikleri de yer alıyor.

            Irk Tescil Komitesi, şimdiye kadar, Ankara Kedisi dahil 36 yerli ırkı tescil etti. Komite, yerli ırklar dışında, Türkiye de geliştirilen ırkların tescili için de çalışma yapıyor. Bakanlık ayrıca, yerli ırkların ve gen kaynaklarının korunması için projeler uyguluyor.

 Irk Tescil Komitesi tarafından Milli Tescil Listesi ne alınan 36 hayvan ırkı şöyle:

“Yerli Kara (sığır), Kilis (sığır), Yerli Güney Sarısı (sığır), Boz Irk (sığır), Doğu Anadolu Kırmızısı (sığır), Anadolu Mandası, Anadolu İvesisi (koyun), Sakız (koyun), Gökçeada (koyun), Karacabey Merinosu (koyun), Dağlıç (koyun), Morkaraman (koyun), Tuj (koyun), Norduz Koyunu, Ankara Keçisi, Kıl Keçi, Norduz Keçisi, Denizli (tavuk), Gerze (tavuk), Ankara Tavşanı, Bursa Beyazı (ipek böceği hattı), Bursa Beyazı Alaca (ipek böceği hattı), Hatay Sarısı (ipek böceği hattı), Kafkas Arısı, Kıvırcık (koyun), Akkaramın (koyun), Karayaka (koyun), Kilis Keçisi (koyun), Kangal (köpek), Van Kedisi, Malya (koyun), Akbaş (köpek), Anadolu Merinosu (koyun), Orta Anadolu Merinosu (koyun), Çine Çaparı (koyun), Ankara Kedisi).

 

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  www.guncelankara.com internet haber sitesi olarak tüm Ankara nın Kurban Bayramı mübarek olsun.

 

HASAN COŞKUN SEVİNDİRDİ

Saray Belediyesi, ihtiyaç sahibi birçok aileye, fakir ve kimsesizlere bayramlık elbise vererek Kurban Bayramında yüzlerinin gülmelerini sağladı.

  Birçok yoksul ailenin de gıdalarını, kıyafetlerini, ev eşyaları ihtiyaçlarını ve burs taleplerini karşılayan Saray Belediyesi, Yılın 12 ayı yardım yapmaya devam ediyor.

Yardımsever ve güler yüzlülüğü ile tanınan Saray Belediye Başkanı Hasan Coşkun, geçtiğimiz günlerde Çubuk’ta yardıma muhtaç ailelerinin yüzünü güldürdü.

Bu günlerde etrafımızdaki yardıma muhtaç aileleri görmezlikten gelen onca insana inat, çocuk, genç, ihtiyar, kadın, erkek demeden yardım eden Coşkun, önce Allah rızası sonra insan olduğu için yardıma muhtaç aileleri tespit ederek onca insanın elinden tutuyor.

Çubuk’un köklü ve sevilen Coşkun ailesinden olan Başkan Hasan Coşkun, belediyecilikte göstermiş olduğu olağan üstü çalışmalarıyla birçok insanın gönlüne taht kurmuş. Hiçbir insanı ayırım etmeden sınırları zorlayarak elinden gelen gayreti herkese göstermiştir. Bunun bir örneğini de geçtiğimiz günlerde gördük. Coşkun Giyim reyonlarını; kimsesiz ve yoksul ailelere açıp baştan aşağı güler yüzlü çalışanlarıyla giydirip onları sevindirdi. Çubuk halkına çarşı merkez de tamamen kıyafetlerle dolu iş merkezini halka açıp, onların ne eksiği varsa almalarına olanak sağladı.

Sadece ailelere maddi yanı sıra manevi de yardımcı olan Başkan Coşkun, gayretli çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatıyor. Geçtiğimiz mübarek günlerde her Müslüman’ın elinden geldiğince hayır yarışında olduğu süreçte, Başkan Coşkun gerçek yardıma muhtaç insanlarının ufacık tebessüm etmesi için Başkan olmanın yanı sıra insan olmanın verdiği sorumlulukla görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam ediyor.

 

KÜÇÜK ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN SAPIK YAKALANDI

  Çubuk ta 6 aylık sürede yaşları 9 ila 17 arasında değişen 4 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan sapık yakalandı. 

  Yetkililerden alınan bilgilere göre, altı aydır çeşitli tarihlerde ikisi 9 yaşlarında biri 10 yaşında diğeri de 17 yaşlarında olduğu belirtilen kız çocuklarını girdiği apartmanların bodrum katlarına indirdikten sonra soyarak cinsel tacizde bulunan sapık F.E.Y (24) nin suçunu itiraf ettiği ve mağdurlar tarafından da teşhis edildiği belirtildi. Altı ay sürede yapılan takip sonucu kız çocuklarına tacizde bulunan F.E.Y (24) Çubuk Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 05.12.208 tarihinde yakalandı. Gözaltındaki F.E.Y nin  Çubuk Devlet Hastanesindeki adli rapordan sonra cinsel istismar suçundan adli makamlara teslim edilen zanlı tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi.

 

MASKELİ EŞKİYALAR YAKALANDI

  Başkent te kar maskeli pompalı tüfekli şehir eşkıyalarının bir işyerinde gerçekleştirdiği gasp girişimi güvenlik kameralarına yansıdı.

 Ankara nın mobilya merkezi olan sitelerde akşam 20.30 sıralarında bir hırdavat satan bir işyerine gelen kar maskeli ellerinde pompalı tüfek ve tabanca bulunan şehir eşkıyaları, işyerinde bulunan 2 kişiyi etkisiz hale getirdi. İşyerinde bulunan 2 ortağın karşı koyması sonucu paniğe kapılan saldırganlar ateş açarak hiçbir şey çalamadan kaçtı.

Olayla ilgili İHA muhabirine konuşan saldırıda yaralanan işyeri sahibi Murat Yarkaya nın babası Muhsin Yarkaya, akşam saat 20.30 sıralarında 4 kişinin işyerine geldiğini belirterek, şehir eşkıyalarının ellerinde pompalı tüfek ve tabanca olduğunu söyledi.

Saldırganlardan birinin dışarıda gözcülük yaptığını diğerlerinin ise işyerini soymaya çalıştıklarını ifade eden Yarkaya, oğlu Murat ve ortağı Erkan Öz ün saldırganlar tarafından dövüldüğünü belirterek, paniğe kapılan şahısların hiçbir şey alamadan kaçtıklarını ifade etti.

Polis güvenlik kameralarına yansıyan olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

ANKARA DA ZİNCİRLEME KAZA

  Ankara’da yaklaşık 37 aracın karıştığı kazada, çok sayıda kişi yaralandı

  Başkent te akşam saatlerinde 37 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında yaralanan 18 kişinin kimlikleri belli oldu.

Akşam saatlerinde Konya yolu AŞTİ önünde meydana gelen kazada, Gölbaşı ndan Merkez istikametine giden Sultan Kızılhan idaresindeki 53 HH 550 plakalı tır, freninin patlaması üzerine kontrolden çıkarak seyir halindeki araçların arasına daldı.

Kaza sonucu 37 araç hasar görürken, 18 kişi de yaralandı. Kazada yaralanan Süleyman Tunalı, Haşim Keskin, Melahat Uslu, Mustafa Semih Uslu, Kemal Eryılmaz Gazi Hastanesi ne, Safiye Ademoğlu, Serdar Demirbaş, Ayhan Uslu Atatürk Hastanesi ne, Kezban ve Saadet Durdu ileAynur ve Melike Önder Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne, Ünal Caferoğlu ve İsmail Develi İbn-i Sina Hastanesi ne, Çiğdem ve Bilgen Gürbüz Mesa Hastanesi n, Cem Yeşilyurt Başkent Hastanesi ne, Kadriye Gökçe ise Bayındır Hastanesi ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Kadriye Gökçe nin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Tır sürücüsü Sultan Kızılhan gözaltına alınırken, trafiğe kapanan yol uzun süren çalışmaların ardından tekrar açıldı.

 

ELMADAĞ SİSİN ETKİSİ ALTINDA

  Ankara nın Elmadağ İlçesinde Sis Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor.

  Ankara nın Elmadağ ilçesinde sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Sisten dolayı görüş mesafesi düşerken, Barutsan ve Roketsan fabrikaları görünmez hale geldi.

Yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

KIZILAY – SIHHİYE ARASI 3 GÜN TRAFİĞE KAPATILACAK

  Asfalt Çalışmaları Nedeniyle Kızılay -Sıhhiye Meydanı Arası, Sıhhiye İstikametinin Bu Gece Yarısından İtibaren 14 Aralık Pazar Akşamına Kadar 3 Gün Süreyle Araç Trafiğine Kapatılacağı Bildirildi.

   Asfalt çalışmaları nedeniyle Kızılay-Sıhhiye meydanı arası, Sıhhiye istikametinin bu gece yarısından itibaren 14 Aralık Pazar akşamına kadar 3 gün süreyle araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kızılay-Sıhhiye arasının freze makineleriyle önce kazılıp, sonra da bazalt asfaltla kaplanacağı belirtildi.

Açıklamada, çalışma süresince Kızılay-Sıhhiye istikametini kullanacak Ankaralıların sıkıntı yaşamamaları için güzergahlarını buna göre belirlemeleri istendi.

 

SİS ESENBOĞA DA UÇAK SEFERLERİNİ AKSATTI

    Esenboğa Havalimanı nda etkili olan yoğun sis nedeniyle uçak seferlerinde aksamalar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan yoğun sis nedeniyle Esenboğa Havalimanı nda görüş mesafesi 150 metrenin altına düştü. Bu nedenle Ankara ya yapılacak uçak seferlerinin ertelendiği öğrenildi.

 

ANKARA DA ZİNCİRLEME KAZA 20 YARALI

    Konya Yolu, Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi (AŞTİ) yakınlarında meydana gelen, 37 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında yaklaşık 20 kişi yaralandı.

İddiaya göre, Beşevler istikametine giden S.K. idaresindeki 53 HH 550 plakalı tuz yüklü kamyon, freninin boşalması üzerine, bir tırın da aralarında bulunduğu araçlara çarptı. Bazı otomobillerin hurdaya döndüğü kazada yaklaşık 20 kişi yaralandı.

Yaralılardan Süleyman Tunalı, Haşim Keskin, Kemal Eryılmaz, Melahat Uslu ile torunu Mustafa Semih Uslu (11), Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, Kadriye Gökçe, Serdar Gürbüz, Ali Şinik, Bayındır Tıp Merkezinde, Çiğdem ve Bilgen Gürbüz Söğütözü Mesa Hastanesinde, Cem Yeşilyurt ise Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde tedaviye alındı.

Yaralıların genel durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Melike ve Aynur Önder ile Kezban ve Saadet Durdu tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de yaralılar bulunduğu bildirildi.

53 HH 550 plakalı kamyon sürücüsü S.K, göz alına alındı.

 

ÇUBUK’TA OTOMOBİL DÜKKANA GİRDİ

  Çubuk’ ta bir otomobil, akşam 10:30 sularında kuruyemiş satılan dükkana girdi. Kazada maddi hasar meydana geldi.

  Alınan bilgiye göre, Çubuk’ta bir otomobil, hareket halindeyken yoldan çıkarak kuruyemiş satan dükkana girdi. Olayda yaralı olmazken dükkanda maddi hasar meydana geldi.

Araç sürücüsü idaresindeki otomobil, Ankara Bulvarından şehir merkezine gelen yoldan çıkarak önce bariyerlere daha sonrada kuruyemiş satan dükkandan içeri girdi. Kazada, otomobilde bulunan araç sürücüsü hafif yaralandığı belirtildi.

Otomobilin girdiği dükkanda hasar meydana gelirken, kaza iş yeri çalışanlarına korku anı yaşattı.

 

BÜYÜK DÜELLO SONA ERDİ!

  CHP li Kemal Kılıçdaroğlu, Gökçek ile açık oturumda karşı karşıya geldi. 

  AK Parti Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile Meclis’te canlı yayında tartışan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile karşı karşıya geldi.

Uğur Dündar’ın yaptığı uyarılar ardından Melih GÖKÇEK”Konunun saptırılmasına müsaade etmem. Çok etik davranmak lazım dediniz. Buna yüzde 100 özen göstereceğim. Ama bir insana yapılabilecek en büyük itham yolsuzluktur. Çünkü yolsuzluk da şerefsizliktir. İddiayı atanın iddiaları doğru değilse o da şerefsizdir. Bugün buradan birimizin şerefi kurtulacak. Birimiz buradan şerefsiz birimiz şerefli olarak bu salondan ayrılacağız. Faturaları kamuoyuna göstermesini istiyorum.”

Yapılan uyarılara kendisine göre espri ile başlayan Kemal Kılıçdaroğlu konunun dışına çıkması üzerine Melih GÖKÇEK “Başka konu konuşturmam” diyerek karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu’nun ilk sorusu “Dünyada bu sayacı 224 doları alan bir belediye söylesin. 224,5 dolar uluslararası piyasada alay konusu oluyor. Birisine yüksek fiyat sorunca Ankara fiyatı mı diyorlar. Ankara halkına bu sayacı 300 dolara satıyorsunuz. Dünyanın hangi ülkesinde 300 doları G4 tipi, ön ödemeli doğalgaz sayacı satılır? Neden ön ödemeli sayaca geçiliyor? Baktım 115.456 mekanik sayaç, tahsilat oranı yüzde 99. Resmi verilere bakıyorsunuz yüzde 100.”

Gökçek: 168 euroya benim sayaç aldığımı söylüyor. 168 euroluk sayacın faturasını göstersin. Şerefli bir insan bunun faturasını gösterir. Beyfendinin en büyük vasfı sıkıldığı konudan fellik fellik kaçmak.

Kılıçdaroğlu: Ankara halkının nasıl soyulduğunu anlatamazsam ne anlamı var? Belgeyi göstereceğim. Heyecanlanmayın.

Gökçek: Ben bu konuyu saptırtmam. Faturayı gösterin ben de izah edeceğim

Kılıçdaroğlu: Ben size 224,5 dolar diyorum aldığınız fiyat. 168 euroya geliyorsunuz. Bu 224,5 dolarlık saati aldınız mı? Bu saati bu fiyattan alan başka ülke var mı? Ben ayrıntıya girmek zorundayım.

Ankaralı yetkililer burada. Onların imzaları bu belgede. 168 dolar o! 168 euro değil. Bu firmaya 55 milyon YTL ödeme yapıyorsunuz. Büyükşehirin kaydı bu. Bakım, onarım için aynı firmaya yapılıyor. Aynı firma 10 yıllık süresini dolduran sayaca da aynı işlem yapıyor. Neden aynı firma? Dünyanın en pahalı doğalgaz sayacını satıyor. Neden bu pahalı sayaç tercih ediliyor? Yüzde 99 tahsilat oranı var burada. Neden mekanik sayaç almıyorsunuz da ön ödemeli alıyorsunuz? O firmaya ödüyor o firmaya ödediği için Ankara halkı soyuluyor.

Gökçek: Meseleyi saptırıyor. Meseleyi saptırıp kafa karışıtırıyor. Kılıçdaroğlu na taktik verdiler herhalde. 9 konuda da yalan söylüyor. Şerefli bir insan yalan söylemez. Siz karıştırıyorsunuz. CHP li belediyelerle bizi karıştırıyorsunuz. Beyfendinin konuşmuş olduğu konunun bana sorduğu sayaç fiyatlarıyla ne alakası var? Bir sual soruyorsunuz. Siz bana dün sormadığınız sualleri bugün başka taraflara getiriyorsunuz.

Kılıçdaroğlu: 835 bin sayaç. 2 Nisan 2008 den sonra sayaç aldı mnı almadı mı? Hangi firmadan aldı? Nekadar aldı? Eğer mekanik sayaç alsaydı 138 milyar dolar Ankara halkı daha az ödeyecekti. Bir de sayaçları 300 dolara sattı. Bu hortumu Enerji Piyasası Üst Kurulu da denetledi. 150 dolardan fazlasına sayaç satamazsınız. 300 dolara satamazsınız. Bunun vicdani bir yanı varç Neden Ankara halkı 150 dolar ödeyecekken 300 dolar ödüyor. İzmir 180, Samsun 180 dolara alıyor. Sadece Ankara halkı 300 dolara alıyor. Aynı firmadan alınıyor, aynı firma denetliyor, aynı firma 10 yıldan sonra değiştiriyor. Başkent özelleştirmesinde bu firma 2. sırada.

Gökçek: Başında söylemiş olduğu sözü, euroyu dolara çevirdi. İlk yalanı çıktı. 168 euroya aldı demişti. İstanbuldaki mekanik sayaçları aynı firma 23 euroya satıyor dedi. Arada da 145 euro benim yolsuzluk yaptığımuı söyledi. Şu gördüğünüz sayaç elektronik sayaç. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Bu da kartlı sayaç. Elektronik ve kartı sayaç arasında farklı fiyatlar var. 23 dediği istanbuldaki mekanik sayaç, biz o sayacı 63 euroya aldık. Para peşin kasaya girince bankadan kullanma olur. Bütün ülkeler elektronik sayaç almaktadır. Son olarak 63 euroya alınmıştır. 168 euro değildir. İnsanlara 168 euro diyerek gözlerinin içine baka baka yalan söylemiştir. Gökçek, mekanik sayacı kaça almıştır? Mekaniği mekanikle, elektroniği elektronikle ölçeceksiniz. İstanbulun 23 euroya aldığını Ankara 18 euroya almıştır. Benim 18 euroya aldığımı 50 euroya almıştır Karayalçın! Bizi CHP yle karıştırmayın.

Kılıçdaroğlu: Benim sorularımın hiçbirine yanıt verilmedi.

Gökçek: Karayalçın döneminde 63 euroya aldığımız sayaç 348 dolardır. CHP ile AKP yi karıştırmayın. Bizde yamyam yok. Yamyamlar sizde. 224 dolar aldı dediği sayacın sayısı 95 te ilk defa sayaç aldığımızdaki rakam. Teknoloji değiştikçe fiyat aşağı düşer. 224 dolara aldığımın bir sene öncesinde 348 dolardı. 224 dolara alınan sayaç 95 te alınan, 184 dolara, 159 dolara düştü. En son aldığımız sayaç 63 eurodur. Arada inanılmaz fark vardır. Arada 145 euro fark var derseniz iftira atarsınız. Kaç milyon zarar etmişiz? 12 milyon euro? Güya 835 bin sayaçla 145 euroyu çarpıyor. Sosyal sigortaları da öyle batırdı. Hesabı bilmediği için. Beyfendi Sosyal Sigortaları sıfır zararla mı aldı? Beyfendi bana 3 kez soru sormuş doğalgazla alakalı. Biz de söylemişiz. Bunlar elinde belge olduğu halde bunların hiçbir tanesine bakmıyor. 168 euroya aldı diye iftira atabiliyor. Bunlar teftiş geçirmedi. Kimse de bunları incelemedi diyor. 3 Cumhurbaşkanı, 6 Başbakan 11 Hükümet, 13 Adalet Bakanıyla çalışmışım. Bunların karşılığından soruşturmaların sayısı geçirdiğim 14. Bizim himaye edildiğimiz yalandır. Bize hiç Sayıştay denetimi yapılmamış mı? Bizim denetimden geçmediğimiz bir yalan. Sayın Cumhurbaşkanı nın kardeşinden elektrik direklerini aldığımıza dair belgeleri göstersin. Şu sözleşme Cumhurbaşkanı dediğiniz iftira attığınız elektrik direklerini kapsayan ihaledir, sözleşmedir. Bu konuda iftira atıyorsunuz. Sizi konuşmaya davet ediyorum.

23 euroya İstanbul un aldığı sayaç mekanik sayaçtır. 168 euro olan elektronik sayaçtır. Bunu aldığımız son fiyat 63 eurodur. Ankara daha ucuzdur. Biz aldırmışız 38 milyona Karayalçın 109 milyona aldırmıştır. Yolsuzluk yapmak şerefsizliktir. Beyfendiden bunun aynı sayaç olduğunu ispat etmesini istiyorum. Cumhurbaşkanının kardeşine ihale vermişiz. Bunu açıklamasını istiyorum.

Kılıçdaroğlu: Şimdi belediye kanununu getirdim. 18. maddes, beldenin ve belediyenin hak ve menfaatlerini korumak temel görev. 224,5 dolarlık en pahalı sayacı neden aldılar? Neden Ankara halkına 300 dolara sattılar?

Gökçek: Dünyanın değişik ülkelerinde var. Türkiye de sayaç fiyatları daha pahalı olmuştur. İhalelere yurtdışı firmaları da gelmiştir. Ucuz buldukları için fiyatı kaçmışlardır. 2008 de aldığımız sayacın fiyatı 133 milyon karşılığı 63 euroyu kalkıp da 224,5 diye çıkarmak olmaz. Biz bir milyon sayaç almışız.

Kılıçdaroğlu: 5 bin ön ödeme karşılığında teklif aldı İzmir. Ben size 60-70 dolara getireyim. Beyfendinin düzeyi malum. Sokak ağzı kullanıyor. Sayıştay raporlarını da açıklayacağım. Kolay kolay kaçmak yok. 300 dolara satan ülke hangisi sayacı?

Gökçek: Karayalçın döneminde sayaçlar yüzde 77 karla satılıyordu. Yatırım yapma şansı vardı. Bizim kar oranımız yüzde 8. Bu karla yatırım yapma şansımız yok. EPDK çıkmadan önce 300 dolara sayaç satıp, doğalgaz yaygınlaştırması yapıyorduk.

Kılıçdaroğlu: Hangi ülkede bu sayacın 300 dolara satıldığının yanıtını veremiyor. Karayalçın da oturur konuşurlar. Ben Gökçek le konuşuyorum. Onun dönemini sorguluyorum. Gökçek in fahiş fiyatla doğalgaz aracı satması yeni değil. Daha önce de fahiş fiyatla kömür satması vardır. Fahiş fiyatla Ankaralılara mal satması yeni bir olay değildir. Ben yine sorumun yanıtını alamadım. 2.4.2008 tarihinden sonra hangi firmadan ne kadar kaça doğalgaz sayacı aldı. Nisan ayında bana verdiği yanıtta 835 bin sayaç görünüyor. Ama biz bakıyoruz 968 sayaç var. Vekilin sorusuna sağlıklı yanıt vermeyen bir belediye başkanı Ankara halkına nasıl sağlıklı yanıt verebilir?

Gökçek: Elektronik sayaçla mekanik sayaç arasındaki farkı biliyor musun bilmiyor musun? Yalan söylüyor musun söylemiyor musun?

Ankaralı yetkililer burada. Onların imzaları bu belgede. 168 dolar o! 168 euro değil. Bu firmaya 55 milyon YTL ödeme yapıyorsunuz. Büyükşehirin kaydı bu. Bakım, onarım için aynı firmaya yapılıyor. Aynı firma 10 yıllık süresini dolduran sayaca da aynı işlem yapıyor. Neden aynı firma? Dünyanın en pahalı doğalgaz sayacını satıyor. Neden bu pahalı sayaç tercih ediliyor? Yüzde 99 tahsilat oranı var burada. Neden mekanik sayaç almıyorsunuz da ön ödemeli alıyorsunuz? O firmaya ödüyor o firmaya ödediği için Ankara halkı soyuluyor.

Gökçek: Meseleyi saptırıyor. Meseleyi saptırıp kafa karışıtırıyor. Kılıçdaroğlu na taktik verdiler herhalde. 9 konuda da yalan söylüyor. Şerefli bir insan yalan söylemez. Siz karıştırıyorsunuz. CHP li belediyelerle bizi karıştırıyorsunuz. Beyfendinin konuşmuş olduğu konunun bana sorduğu sayaç fiyatlarıyla ne alakası var? Bir sual soruyorsunuz. Siz bana dün sormadığınız sualleri bugün başka taraflara getiriyorsunuz.

Kılıçdaroğlu: 835 bin sayaç. 2 Nisan 2008 den sonra sayaç aldı mnı almadı mı? Hangi firmadan aldı? Nekadar aldı? Eğer mekanik sayaç alsaydı 138 milyar dolar Ankara halkı daha az ödeyecekti. Bir de sayaçları 300 dolara sattı. Bu hortumu Enerji Piyasası Üst Kurulu da denetledi. 150 dolardan fazlasına sayaç satamazsınız. 300 dolara satamazsınız. Bunun vicdani bir yanı varç Neden Ankara halkı 150 dolar ödeyecekken 300 dolar ödüyor. İzmir 180, Samsun 180 dolara alıyor. Sadece Ankara halkı 300 dolara alıyor. Aynı firmadan alınıyor, aynı firma denetliyor, aynı firma 10 yıldan sonra değiştiriyor. Başkent özelleştirmesinde bu firma 2. sırada.

Gökçek: Başında söylemiş olduğu sözü, euroyu dolara çevirdi. İlk yalanı çıktı. 168 euroya aldı demişti. İstanbuldaki mekanik sayaçları aynı firma 23 euroya satıyor dedi. Arada da 145 euro benim yolsuzluk yaptığımuı söyledi. Şu gördüğünüz sayaç elektronik sayaç. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Bu da kartlı sayaç. Elektronik ve kartı sayaç arasında farklı fiyatlar var. 23 dediği istanbuldaki mekanik sayaç, biz o sayacı 63 euroya aldık. Para peşin kasaya girince bankadan kullanma olur. Bütün ülkeler elektronik sayaç almaktadır. Son olarak 63 euroya alınmıştır. 168 euro değildir. İnsanlara 168 euro diyerek gözlerinin içine baka baka yalan söylemiştir. Gökçek, mekanik sayacı kaça almıştır? Mekaniği mekanikle, elektroniği elektronikle ölçeceksiniz. İstanbulun 23 euroya aldığını Ankara 18 euroya almıştır. Benim 18 euroya aldığımı 50 euroya almıştır Karayalçın! Bizi CHP yle karıştırmayın.

Kılıçdaroğlu: Benim sorularımın hiçbirine yanıt verilmedi.

Gökçek: Karayalçın döneminde 63 euroya aldığımız sayaç 348 dolardır. CHP ile AKP yi karıştırmayın. Bizde yamyam yok. Yamyamlar sizde. 224 dolar aldı dediği sayacın sayısı 95 te ilk defa sayaç aldığımızdaki rakam. Teknoloji değiştikçe fiyat aşağı düşer. 224 dolara aldığımın bir sene öncesinde 348 dolardı. 224 dolara alınan sayaç 95 te alınan, 184 dolara, 159 dolara düştü. En son aldığımız sayaç 63 eurodur. Arada inanılmaz fark vardır. Arada 145 euro fark var derseniz iftira atarsınız. Kaç milyon zarar etmişiz? 12 milyon euro? Güya 835 bin sayaçla 145 euroyu çarpıyor. Sosyal sigortaları da öyle batırdı. Hesabı bilmediği için. Beyfendi Sosyal Sigortaları sıfır zararla mı aldı? Beyfendi bana 3 kez soru sormuş doğalgazla alakalı. Biz de söylemişiz. Bunlar elinde belge olduğu halde bunların hiçbir tanesine bakmıyor. 168 euroya aldı diye iftira atabiliyor. Bunlar teftiş geçirmedi. Kimse de bunları incelemedi diyor. 3 Cumhurbaşkanı, 6 Başbakan 11 Hükümet, 13 Adalet Bakanıyla çalışmışım. Bunların karşılığından soruşturmaların sayısı geçirdiğim 14. Bizim himaye edildiğimiz yalandır. Bize hiç Sayıştay denetimi yapılmamış mı? Bizim denetimden geçmediğimiz bir yalan. Sayın Cumhurbaşkanı nın kardeşinden elektrik direklerini aldığımıza dair belgeleri göstersin. Şu sözleşme Cumhurbaşkanı dediğiniz iftira attığınız elektrik direklerini kapsayan ihaledir, sözleşmedir. Bu konuda iftira atıyorsunuz. Sizi konuşmaya davet ediyorum.

23 euroya İstanbul un aldığı sayaç mekanik sayaçtır. 168 euro olan elektronik sayaçtır. Bunu aldığımız son fiyat 63 eurodur. Ankara daha ucuzdur. Biz aldırmışız 38 milyona Karayalçın 109 milyona aldırmıştır. Yolsuzluk yapmak şerefsizliktir. Beyfendiden bunun aynı sayaç olduğunu ispat etmesini istiyorum. Cumhurbaşkanının kardeşine ihale vermişiz. Bunu açıklamasını istiyorum.

Kılıçdaroğlu: Şimdi belediye kanununu getirdim. 18. maddes, beldenin ve belediyenin hak ve menfaatlerini korumak temel görev. 224,5 dolarlık en pahalı sayacı neden aldılar? Neden Ankara halkına 300 dolara sattılar?

Gökçek: Dünyanın değişik ülkelerinde var. Türkiye de sayaç fiyatları daha pahalı olmuştur. İhalelere yurtdışı firmaları da gelmiştir. Ucuz buldukları için fiyatı kaçmışlardır. 2008 de aldığımız sayacın fiyatı 133 milyon karşılığı 63 euroyu kalkıp da 224,5 diye çıkarmak olmaz. Biz bir milyon sayaç almışız.

Kılıçdaroğlu: 5 bin ön ödeme karşılığında teklif aldı İzmir. Ben size 60-70 dolara getireyim. Beyfendinin düzeyi malum. Sokak ağzı kullanıyor. Sayıştay raporlarını da açıklayacağım. Kolay kolay kaçmak yok. 300 dolara satan ülke hangisi sayacı?

Gökçek: Karayalçın döneminde sayaçlar yüzde 77 karla satılıyordu. Yatırım yapma şansı vardı. Bizim kar oranımız yüzde 8. Bu karla yatırım yapma şansımız yok. EPDK çıkmadan önce 300 dolara sayaç satıp, doğalgaz yaygınlaştırması yapıyorduk.

Kılıçdaroğlu: Hangi ülkede bu sayacın 300 dolara satıldığının yanıtını veremiyor. Karayalçın da oturur konuşurlar. Ben Gökçek le konuşuyorum. Onun dönemini sorguluyorum. Gökçek in fahiş fiyatla doğalgaz aracı satması yeni değil. Daha önce de fahiş fiyatla kömür satması vardır. Fahiş fiyatla Ankaralılara mal satması yeni bir olay değildir. Ben yine sorumun yanıtını alamadım. 2.4.2008 tarihinden sonra hangi firmadan ne kadar kaça doğalgaz sayacı aldı. Nisan ayında bana verdiği yanıtta 835 bin sayaç görünüyor. Ama biz bakıyoruz 968 sayaç var. Vekilin sorusuna sağlıklı yanıt vermeyen bir belediye başkanı Ankara halkına nasıl sağlıklı yanıt verebilir?

Gökçek: Elektronik sayaçla mekanik sayaç arasındaki farkı biliyor musun bilmiyor musun? Yalan söylüyor musun söylemiyor musun? 168 euroyla 63 euro arasındaki fark sorusuna yanıt verdi mi? Bunun farkını söyleyin bana.

Beyfendi konu saptırıyor. 50 değişik konuya giriyor. Kamuoyuna doğru söylüyormuş gibi izlenim vermeye çalışıyor.

Kılıçdaroğlu: Ankara halkının soyulması bununla kalmıyor. 1 milyon metreküpün üstünde doğalgaz tüketenlerin listesi bu elimdeki liste. Konumuz doğalgaz değil mi?

Gökçek: Madem konuyu saptırıyoruz. Bakın CHP nin Çankaya Büyükşehir Belediyesi nde yaptığı yolsuzluklar da elimdeki listede.

Kılıçdaroğlu: Bu sizin internet sitenizdeki bilgiler. Burada da Ankara halkının nasıl soyulduğu görünüyor…

Gökçek: Ona dediler ki “Melih sizi sıkıştırır kaçın başka konulara” Başka konuyu konuşturmam.

Kılıçdaroğlu: Beyfendi konuşurken sessizliğimi korudum. 138 milyon dolar var ortadaç Daha ne konuşayım? Sen yetimin hakkını yiyorsun.

Gökçek: Ben 21 kat artırmadım!

Kılıçdaroğlu: Bunun hesabını soracağım. Bu sayaç yüzünden GATA dan, üniversitelerden daha fazla doğalgaz bedeli almış.

Gökçek: Fazla para alındıysa mahkemeye gidilir. Fazladan konuşuyorsun

Dündar: Efendim sesinizi kıstırmak zorunda kalabilirim.

Kılıçdaroğlu: 835 bin sayaç 138 milyon dolar ödendi. Ankara halkına fatura edilen tutar bu kadar.

Gökçek: Yalan söylüyorsunuz.

Kılıçdaroğlu: EPDK nın listesinde var. Kuruluşlar tek tek sayılmış. Anakara EGO da var bu listede. 14 trilyon 700 milyar lira bu rakam. 800 bin Ankaralıdan para alıyor! Bu elimdeki liste kendi internet sitelerinden… O zaman işe aldığınız PKK lıları konuşalım! Yüzde 700 lere varan fiyat artışlarını konuşalım.

Gökçek: Hala 168 euroluk faturayı göstermedi. Gösterirse ben şerefsizim. Gösteremezse aynısını iade ederim.

Kılıçdaroğlu: Serbest tüketiciler 1 milyon metreküpün üstünde doğalgaz tüketenler. Bunların içinde TSK Rehabilitasyon Merkezi var, ODTÜ var, GATA Isı Santrali var. Fazla para alınan kurumlar arasında. Bu fazla para nerede? Kendi internet sitelerinde yayımlandı. Bu elimdeki belge EPDK nın. 17 trilyon lirayı siz hortumlayacaksınız!

Gökçek: Nereyi hortumlamışız? Hortumlamak şerefsizliktir demektir.

Kılıçdaroğlu: Bu paralar alınıyor. Enerji Piyasası Kurulu haksız yere aldın diyor. Paraları iade edecekler. Gene konu doğalgaz. Kendi siteleri 800 bin aboneden fazla para almışlar. Bu parayı ödeyeceğiz diyorlar. Herbirini sıralamışlar. Çok övündüğü sayaçlardaki hatalardan dolayı ödeyeceklermiş. 800 bin aboneden fazla para ödeyeceksiniz. İzmir 50 dolarlık teklifle aldı. Bakın şimdi. Gidiyorsunuz, mekanik sayacınız var. Belediye kar edecek pardon ilgili firma kar edecek. Bu firma da fazla para alıuyor. İnsanlar mahkemeye başvuruyor ve mahkemelerini de kazanıyorlar. EPDK nın yazısı var elimde. Servis hattı maliyetini abone olanlardan sayaç bedelinin yanı sıra KDV ve bağlantı bedeli tahsil etmiştir. Halbuki sadece sayaç bedeli alınmalıdır yazıyor. 90 günlük süre vermiş Enerji Piyasası Üst Kurulu. 90 günde ödeyeceksiniz diyor. 1.1.2004 te mahkeme kararı getirenlerden bu bedeli ödeyeceğiz demişler. Siz insanlara diyorsunuz ki gidin mahkemeden karar getirin. EGO nun Genel Müdürü diyor bunu. Siz halkınızın menfaatini korumayıp birilerinin menfaatini koruyorsunuz? Mahkemeden karar getirin diyorsunuz. Bu para haksız değil mi? Her insan avukat mı tutsun gidip? Şimdi bakın dünyanın en pahalı sayaçları var ya, 300 dolara fatura ediyorsanız İstanbul 190 a fatura ediyorsanız, İstanbul Belediyesi İstanbulluyu mu koruyor yoksa siz halkınızı mı koruyorsunuz? Gökçek in bir firmayı korumak için onun dayattğı sayacı almak zorundayım. Bu benim ağrıma gidiyor. Bu sayaçlarda pil var.

Gökçek: Kendisi edebiyat yapıyor. Yeter artık. Böyle bir tartışma olmaz. Uğur Bey size atılan iftiralar var dediniz. Sualler soracağım dedim. Beyfendi sözlerini bitirince soracağım dedim. Ankara ya gelen doğalgaz sayacının bakımını, onarımını tartışacağız dediniz. Bu iddianın dışına çıkmayacağız dediniz.

Dündar: Niye korkuyorsunuz? Sakin olun

Kılıçdaroğlu: Ben sizin gibi ihaleleri 20 kat artırmadık ki. Bu saatte pil var. Pili firmanın değiştirmesi lazım. Vatandaşlardan pil değiştirme parası alıyorlar 2003 ten 2007 ye kadar. Büyükşehir belediye başkanı kendi halkını soymaz. Kendi halkının çıkarını korur. Siz bunu dünyanın en pahalı fiyatına getiriyorsunuz. Çok önemli bir iddiaya geldik.

Gökçek: Başka bir gün gene gelelim. Konuşalım. Hala 2 suale cevap vermedi. Kıvırıyor sürekli.

 

ÇUBUK’TA SÜRÜCÜ, ARAÇ İÇİNDE SIKIŞTI

  Çubuk ilçesinde, önce aniden önüne çıkan köpeğe, ardından da savrularak otobüse çarpan otomobil sürücüsü ve yanındaki arkadaşı ağır yaralandı. Araç içerisinde sıkışan sürücü ve arkadaşı, itfaiye tarafından sıkıştığı yerden güçlükle çıkarıldı.

  Edinilen bilgiye göre 06 LIR 59 plakalı otomobili ile Ankara istikametinden Çubuk a doğru gitmekte olan Aydın Yazıcı, Esenboğa Beldesi civarında aniden önüne çıkan köpeğe çarptıktan sonra direksiyon hâkimiyetini kaybederek, Ankara yönünden Esenboğa Beldesine dönmekte olan 06 CAD 63 plakalı Mercedes marka otobüse yandan çarptı. 06 LIR 59 plakalı aracın sol tarafı hurdaya dönerken, sürücü Aydın Yazıcı ve otomobilde bulunan Emrah Can otomobilin içinde sıkıştı.

Yaralılar Gazi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken, otobüs sürücüsü kazayı yara almadan atlattı. Kazaya sebebiyet veren köpek olay yerinde telef olurken, yol bir süre trafiğe kapatıldı.

 

İŞTE MHP NİN ANKARA ADAYLARI

  MHP nin merakla beklenen Mamak, Yenimahalle, Keçiören ve Elmadağ adayları açıklandı. Yeni adaylardan Elmadağ ın adayı eski belediye başkanı oldu.

  MHP den aday olmak üzere başvuruda bulunan aday adaylarıyla ilgili genel merkezde oluşturulan Ön Değerlendirme Kurulu nca yapılan inceleme ve değerlendirmelerin Başkanlık Divanı nda görüşüldüğü, bunlardan bazılarının belediye başkan adayı olmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

Buna göre parti, Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Çorum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Malatya, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sinop, Sivas, Uşak, Aksaray, Kırıkkale, Iğdır, Osmaniye ve Düzce ye bağlı 135 ilçe ve beldede belediye başkan adaylarını belirledi.

İşte MHP nin belirlenen adayları;

Adıyaman da Mehmet Gürlevik,

Kırıkkale de İhsan Kayalak,

Iğdır da Ali Ekber Yeşil,

Ankara Çankaya da Sami İşel,

Elmadağ da Zeki Yağdıran,

Keçiören de Şükrü Şahin,

Mamak ta Mehmet Çevik,

Yenimahalle de Yaşar Yıldırım

MHP nin kesinleşen bazı belediye başkan adayları oldu.

 

ÇUBUK KADIN KOLLARI OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

  Yerel seçimlerin yaklaştığı ve belediye başkan aday adaylığının 31.12.2008 tarihinde son bulmasına çok az zaman kalması üzerine çubuk kadın kolları asil yönetim olağan üstü toplandı.

  Çubuk kadın kolları olağanüstü toplandı

Yerel seçimlerin yaklaştığı ve belediye başkan aday adaylığının 31.12.2008 tarihinde son bulmasına çok az zaman kalması üzerine çubuk kadın kolları asil yönetim olağan üstü toplandı.

Toplantı amacının 4 ocak Altınpark da çubuk belediye başkan aday adaylarına 3 isim belirlemek için çubuk kadın kolları kullanacağı oyları hakkında bilgilendirme, hanımların aday adaylarını tanımalarını sağlama, beklentilerinin ne olduğu, hanımlar için hangi adayların onları destekleyeceği ve projelerinin olduğu hakkında bilgilendirme ve görüş almak için bir araya gelindi.

Çalışmalarına son hız devam eden çubuk kadın kolları toplantı üzerine toplantılar yapıyorlar. Ev toplantıları, aday adayları ile toplantılar, adayların seçim bürolarına ziyaretleri ile çubuk ta AK Partiyi seçimlerde en yüksek oranla başkanlığı kazandırmak için çalışmalarına devam ediyorlar. Çubuk’ un kaderini değiştirecek en iyi adayı seçmek için kadın kolları üzerine düşen görevin bilincinde. Bunun için toplanan hanımlar görüşlerini belli ederek hangi adayların çubuk için en hayırlısı olduğu konusunda aşağı yukarı aynı isimlerde toplandılar. Birbirinden saygın ve beyefendi adayların hanımları ziyaretlerinde göstermiş olduğu ilgi üzerine hanımlar bu seçimlerin diğer seçimlerden farklı olacağını ve adaylar hakkında ve çubuk için en hayırlısı ne ise onun olması üzerine dileklerinde bulundular.

 

GAZZE KAN AĞLIYOR

  Gazze’ye kara harekátının 10. gününde, yoğun kara ve hava bombardımanıyla desteklenen İsrail askerleri ev ev dolaşarak Hamas militanlarını avlamaya çalışıyor. Şehrin Zeytun bölgesinde sokak çatışmalarının yaşandığı belirtilirken, Gazze’de en büyük acıyı y

  İSRAİL’in, Gazze’de Hamas’a yönelik başlattığı kanlı “dökme kurşun” operasyonunun 10. gününde, yine en fazla zararı kadınlar ve çocuklar, dolayısıyla da siviller görürken, dün sabahtan itibaren ilk kez İsrail birlikleri Hamas militanlarıyla sokak çatışmalarına girişti. İsrail birlikleri, tank ve zırhlı araçlarla ikiye böldükten sonra, önceki gece boyunca hava, deniz ve karadan acımasızca bombaladığı Gazze’de sokak çatışmasına girdiği Hamas militanlarını ev ev dolaşarak avlamaya çalışıyor. 27 Aralık’ta başlayan İsrail operasyonunda şimdiye dek, 60’ı kara saldırısı başladığından bu yana olmak üzere toplam en az 550 kişi öldü, 2 bin 500 kişi de yaralandı. ölenlerin 200 kadarını siviller oluşturuyor. Saldırıların başından bu yana da 1’i asker olmak üzere toplam 5 İsrailli’nin öldüğü kaydediliyor.

İsrail tank ateşiyle üç küçük çocuğu vurdu

Operasyonun başlangıcından bu yana bir İsrail askeri öldü, üçü ağır 45 asker yaralandı. Hamas’ın düzenlediği roket saldırılarında ise 4 İsrailli sivil öldü. En şiddetli çarpışmalar, Gazze’nin doğusundaki Zeytun semtinde yaşanıyor. İsrail’e ait bir tankın bu semtte açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadın ile 3 çocuğu öldü. Açılan ateşte çok sayıda kişi de yaralandı. Gazze dışındaki Beach mülteci kampına düzenlenen bir diğer saldırıda da 12 kişilik ailenin 7 ferdi yaşamını yitirdi. Ölenlerin ikisinin çocuk olduğu belirtiliyor. İsrail hava kuvvetleri de önceki gece boyunca Gazze’deki 30 hedefi bombaladı. Askeri sözcü, özellikle mülteci kampı Cebaliye’de silah depolanan bir cami, silah gizlenen evler, roketatar taşıyan araçlar ve silahlı kişilerin hedef alındığını söyledi. Askeri sözcü, deniz ve hava desteğindeki kara birliklerinin, Gazze içlerine doğru ilerlemeyi sürdürdüğünü, ancak yoğun Hamas roket rampalarının bulunduğu bölgelere henüz ulaşılamadığını, Hamas güçlerinin ağır kayıplar verdiğini sözlerine ekledi.

İsrail’den Filistinlilere ’Bölgeyi terk edin’ çağrısı

Beyt Lahya’nın iç kesimlerine doğru ilerleyen ve burada yaşayanlara bölgeyi terk etmeleri çağrısında bulunan İsrail birliklerine, Hamas, RPG ve havan toplarıyla karşılık vermeye çalışıyor. Gazze’nin, İsrail birlikleri tarafından neredeyse tamamen çember içine alındığı ve Gazze’deki diğer kesimlerle bağlantısının kesildiği, zırhlı birliklerin, Gazze’ye açılan tüm yolları kontrol altına aldığı ifade ediliyor. Uluslararası topluluk, derhal ateşkes sağlanması çağrılarına devam ederken, İsrail, harekata Gazze’den İsrail’in güneyine yönelik saldırı olasılığını sona erdirinceye kadar devam edileceğini yineledi. Gazze’den İsrail’in güneyine yönelik saldırı olasılığını sona erdirinceye kadar devam edileceğini yineledi.

 

İSRAİL GAZZE DE OKULA SALDIRDI:42 ÖLÜ

  Gazze deki BM okuluna düzenlenen İsrail saldırısında Okulda bulunan 40 öğrencinin öldüğü bildirildi. 

  Hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait (UNRWA) okula isabet eden İsrail tank ateşinde ölenlerin sayısının 42 a çıktığını, ölenlerin okula sığınanlar ve yöre sakinleri olduğunu söyledi.

Kaynaklar, 2 tank mermisinin okulun dışında patladığını ve şarapnel parçalarının okulun içine ve dışına saçıldığını açıkladı.

Yüzlerce Filistinlinin, çatışmalar nedeniyle okula sığındığı belirtiliyor.

Gazze Şeridi ndeki saldırılarına 11. gününde de devam eden İsrail, kara harekatını, bölgenin güney kısımlarına doğru genişletti.

Filistinli görgü tanıkları, İsrail kuvvetlerinin güneydeki Han Yunus kentine girdiğini, Gazze kenti ile civarından halen çatışma sesleri yükseldiğini belirtiyorlar.

İsrail ordusu, karadan yürütülen 4 günlük saldırılarda 130 militanın öldürüldüğünü açıklarken, hastane kayıtlarına göre son birkaç günde ölenlerin büyük bölümünü siviller oluşturuyor. Saldırılarda ölen Filistinli sayısının 570 e yaklaştığı belirtiliyor. Saldırıların başlangıcından bu yana ölen İsrailli sayısı 8 e çıktı.  Öte yandan Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Gazze deki saldırılarda ölü sayısının yaklaşık 600 olduğunu açıkladı. Komite, Gazze den yaralıların tahliyesi için İsrail in ambulans geçişlerine daha hızlı izin vermesini istedi.

Filistinli sağlık çalışanları, İsrail in bugün düzenlediği saldırılarda 20 sivilin yaşamını yitirdiğini,çok sayıda yaralıların olduğu belirtildi.

 

AK PARTİ ADAYLARINI PAZAR AÇIKLIYOR

  2 Gündür AK Parti genel merkezde yapılan toplantılarda bugün Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN ın saat 11.00 de başlattığı toplantı yarın Altındağ Karapürçek kapalı spor salonunda saat 12.00 de belediye başkan adaylarını törenle açıklayacak.

  29 mart yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkan aday adayı olanlar sabırsızlıkla bekledikleri sonuçları 11.01.2009 saat 12.00 de tarihinde açıklanıyor.

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN, parti genel merkezinde bugün saat 11.00 de başlattığı toplantıda  AKP Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Tanrıverdi ve Necati Çetinkaya, AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş tan oluşan heyetle, belediye başkan adayları konusunda illere göre milletvekilleri ile gruplar halinde görüşüyor.

Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN ın yarın Altındağ belediyesine bağlı Karapürçek kapalı spor salonunda bazı büyükşehir adaylarını, il ve ilçe adaylarını yapılacak büyük törenle açıklıyacak.

 

SEÇMEN LİSTESİNİ KONTROL ETMEYENLER TIKLA

  Yerel seçimlerde oy kullanacak seçmen listesinde misiniz? İnternetten kontrol etmek için TIKLAYIN!…

  YSK muhtarlıklarda yeniden askıya çıkarılan listelerin elektronik ortamda yer verdi. Listede olup olmadığınızı daha öğrenmediyseniz aşağıdaki linki tıklayın.

TIKLAYIN, SEÇMEN BİLGİNİZİ KONTROL EDİN

 Yukarıdaki linkten T.C. Kimlik Numaranızı yazarak Seçmen Kütüklerine kayıtlı olup olmadığınızı, ya da nerede kayıtlı olduğunuzu öğrenebilirsiniz…

 

AK PARTİ TOPLANTIDAN ÇIKTI

  Saat 15.00 civarında Başbakan ERDOĞAN ınde katıldığı belediye başkan adaylarını belirleme toplantısı sonuçlandı.

   AK PARTİ genel merkezde Ankara milletvekilleri, il Başkanı, Melih GÖKÇEK, Yürütme kurulu ve Başbakanında katıldığı Belediye Başkanlarını belirleme toplantısı  saat 21.00 civarında sonuçlandı. ANKARA ilçelerinin bazı belediye başkan adayları açıklandı. Çubuk için karar net olarak çıkmadı ama kulüs arasında  Dr Mustafa ÖZDEN in olduğu söyleniyor.

Ak parti Ankara ilçeleri için açıklanan belediye başkan adaylarının isimleri şöyle;

          ÇANKAYA: Bülent Akarcalı…

          SİNCAN: Mustafa Tuna

          ELMADAĞ: Gazi Şahin

          GÖLBAŞI: Abdülnasır Haşlak

          BALA: Neşet Altıntop

 

ÖZDEN, DEN BAŞKANVEKİLİ HALİL SOBA YA ZİYARET

  Çubuk’ta seçimlere az bir süre kala AK Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Mustafa Özden, beraberindeki partililer ile birlikte Belediye Başkanvekili Halil Soba yı makamında ziyaret etti.

  Ziyaret samimi bir havada geçerken, başkan adayı Özden, seçim çalışmalarına start verdiklerini söyledi. Çubuk a en iyi hizmeti vermek için kolları sıvadıklarını ifade eden Özden: AK Parti Çubuk belediye başkan adayı olarak adaylığımız kesinleştikten sonra ilçemizde bulunan resmi kurumları ziyaret ederek çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Barış ve kardeşlik ortamında, demokrasinin güzelliği olan bu yarışı Çubuk a en iyi, en güzel hizmeti getirebilmek için 30 Mart sabahı sonlandırmış bulunacağız. Biz Çubuk un en iyisini, en hayırlısını en doğrusunu takdir edeceğine inanıyoruz dedi.

Çubuk Belediye Başkanvekili Halil Soba da adaylığının hayırlı olması dileğinde bulunarak Nezaket ziyaretinde bulunduğunuz için Ak Parti Teşkilatına ve siz belediye başkan adayımıza teşekkür ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İlçemizde güzel bir yarış olacak. Tüm adaylar halkın karşısına çıkacak ve halktan onay alınacak. Halka hizmet için tatlı bir yarış rekabet olacak. 30 Mart sabahı ilçemize ve halkımıza en iyi hizmet yapacak aday inşallah gelecektir. Hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.

 

ÇUBUK TA TUTUKLANAN 25 KİŞİDEN 4 Ü SERBEST

  Çubuk ta yapılan operasyonda tutuklanan 25 kişiden 4 ü için tahliye kararı çıktı.

  Yetkililerden alınan bilgiye göre: Yapılan operasyonda tutuklanan Belediye Fen İşleri Eski Müdürü Eyüp Kocabaş, Mali Hizmetler Müdürü Osman Bal, Emlakçı Deda İncesu, ve Özel İdare ile ilgili olarak tutuklanan İl Genel Meclis Üyesi Cafer Erdoğmuş dün akşam saatlerinde serbest bırakılarak evlerine gönderildiği bildirildi.

 

AK PARTİ ADAYLARINI PAZAR AÇIKLIYOR

  2 Gündür AK Parti genel merkezde yapılan toplantılarda bugün Başbakan R.Tayyip ERDOĞANIN saat 11.00 de başlattığı toplantı yarın Altındağ karapürçek kapalı spor salonunda saat 12.00 de belediye başkan adaylarını törenle açıklıyacak.

  29 mart yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkan aday adayı olanlar sabırsızlıkla bekledikleri sonuçları 11.01.2009 saat 12.00 de tarihinde açıklanıyor.

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN, parti genel merkezinde bugün saat 11.00 de başlattığı toplantıda  AKP Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Tanrıverdi ve Necati Çetinkaya, AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş tan oluşan heyetle, belediye başkan adayları konusunda illere göre milletvekilleri ile gruplar halinde görüşüyor.

Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN ın yarın Altındağ belediyesine bağlı Karapürçek kapalı spor salonunda bazı büyükşehir adaylarını, il ve ilçe adaylarını yapılacak büyük törenle açıklıyacak.

 

MECLİS LİSTELERİNE BAŞBAKAN AMBARGOSU!

  Ankara genelinde ilçelerde belediye meclis üyeliğine müracaat edenler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın engeline takıldı.

   Başta Yenimahalle, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Etimesgut olmak üzere tüm ilçelerde hazırlanan listelere itiraz eden Erdoğan meclis üyeleri listesini kendisi hazırladı.

Son anda yapılan bu değişiklikle AKP ilçelerde şok etkisi yaşanırken; birçok partili AKP içinde yaşanan bu durumu “Başbakanın Milletvekili seçiminde sıralama yapıyormuş gibi ilçelerin işlerine karışmasını yadırgadı.”

Melih’in Sağ kolu listeye alınmadı.

Ankara Büyük Şehir belediye başkanı Melih Gökçek’in yakın adamı Seyfi Saltoğlu listeye alınmadı, yine Yenimahalle’den belediye meclis üyesi adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Melih Gökçek’in diğer sağ kolu Ayhan Yılmaz, Yenimahalle belediye başkanı Ahmet Duyar’ın itirazları sonucu Yenimahalle yerine Pursaklar’dan birinci sıraya yazıldı.

Sincan’da Şok eden Liste;

Belediye meclis üyeliği sıralamaların yapıldığı Sincan’da merakla beklenen sıralama ile ilgili olarak ilk duyumlar gelmeye başladı.

Rıza Gezer ve Hasan Altın ekibi olarak bilinen isimler listeye giremezken Mustafa Tuna’nın adaylığının açıklanmasıyla birlikte Sincan’dan belediye meclis üyeliğine müracaat eden Sincan’lı olamayan isimlere öncelik verildi.

Mustafa Tuna Ekibini Kuruyor!

Sincan’dan birinci sırada meclis üyesi adayı olması beklenen isimlerin başında gelen Zafer İçyer 4. Sırada yerini alırken; birinci sırayı Süleyman Karacan’a kaptırdı.

Sincan için listelerdeki son durum ise şöyle:

Süleyman Karacan, ikinci sırada Mustafa Tuna’nın ekibi olarak bilinen eski ilçe başkanı Orhan Kaya, listenin üçüncü sırasında Filiz Kaymak, 4.sırada Zafer İçyer ve listenin 5. İsmi ise Mehmet Kurt’un oğlu Mustafa Kurt bulunuyor.

Sincan’dan listeye alınan diğer isimler ise şunlar: Sinan Özyön(12), Fethi Çakmak (6),Erbay Akkaya (7), Mehmet Yiğit (28), Mehmet Sena Aydın (29)

Melih Gökçek’in söz verdiği Sincan Şoförler odası başkanı Mehmet Gündüz Kontenjan 1. Sıradan yerini alırken, Ekrem Çiftçi, Emin Özer, Yasemin Çelik, Hakan Deniz, Sadık Ekmekçi il genel meclis üyeliğine yazıldılar.

Yenimahalle’de Şokta!

Yenimahalle belediye meclis listesinde her zaman birinci sıradan giren Melih Gökçek’in sağ kolu Ayhan Yılmaz bu sefer Yenimahalle listesine alınmazken, listenin birinci sırasını Durali Keleş kaptı.

Genel merkez kadın kollarının 3. Sıradan listeye girdiği Yenimahalle’de eski meclis üyelerinden sadece 2 kişi listeye yazıldı.

Eski ilçe başkanı Sefer Çakır 9, Asım Beyhan ise listenin 8. Sırasında yerlerini aldılar.

 

ÇUBUK AK PARTİ ADAYI DEĞİŞTİRİLDİ

  Ysk ya listeleri verilmesine 2 gün kala AK Parti genel merkezi Çubuk Belediye başkan adayı Dr. Mustafa ÖZDEN i adaylıktan alarak yerine Lokman ÖZDEN i getirdi.

  29 mart yerel seçimlere 1.5 aydan daha kısa bir süre kalmışken ve YSK ya adaylıkların listesine 2 gün kala AK Parti genel merkezi geç saatlerinde toplanarak ÇUBUK Belediye başkan adayını değiştirdi.

Hemen hemen 1 ay önce AK Parti Çubuk belediye başkan adayı olarak seçilen D.r Mustafa ÖZDEN, söylentiye göre dün geç saatlerde AK Part genel merkezi tarafından acil toplantıya çağrılmış ve adaylığı fesh olunduğu aktarılmış. Başkan adaylığı yerine akrabası Yukarıçavundur Belediye başkanlığı görevini sürdüren Lokman ÖZDEN getirildi.

Dr. Mustafa ÖZDEN’in adaylığından alınmasında Belediye meclis üyeleri listesinde yaptığı zorlamalar ve ilk 3’e bacanağı Ali rıza ÜNSAL’ ı yerleştirme konusunda yaptığı sivri çıkışlar nedeni ile adaylığı fesh edildiğine dair söylentiler geçmektedir.

 

ÇUBUK AK PARTİ MECLİS ÜYE LİSTESİ NETLEŞTİ

  Belediye başkan adayının değişmesinden sonra Çubuk meclis üyeleri listesi isimleri belli oldu

  BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ                     YEDEK BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

1- Ahmet UZUN                                        1- Selahattin KESER

2- Mehmet  KUZAL                                   2- Arif TAŞ

3- Harun OLMUŞ                                       3- Baki AYYILDIZ

4- Rasim TINGIR                                     4- Abdullah BAYRAM

5- Meral KAYAN                                       5- Atalay ÖCAL

6- İsmail ÖZDEMİR                                   6- Bilal EKEN

7- Ömer AYDIN                                          7- Abdullah GÜNDOĞDU

8- Ahmet KAYA                                        8- Ahmet ŞAHBUDAK

9- Hüseyin DOĞANAY                             9- Ömer TİFTİKÇİ

10-Kemal KÜÇÜK                                      10-Ünal ARICI

11-Ramazan SARIKAYA                            11-Ahmet DEMİR

12-Adem AYGÜN                                      12-Hüseyin BULUT

13-Yavuz Tansel DEMİROK                      13-Süleyman CAN

14-Hülya UĞUR                                         14-Mehmet Ali CANTÜRK

15- Osman REFAHİYELİ                          15-Müslüm ARSLAN

16- Ahmet ÇELİK                                      16-Ercan ÖNAL

17- Selman YURT                                      17-Orhan AKBALIK

18- Üzeyir ALDEMİR                                 18-Fatma AYYILDIZ

19-Mehmet Gecioba                                   19-Ünal ÖZTÜRK

20-Mine YILDIRIM                                   20-Tuğba ARSLAN

21-Hatice YURTALAN                             21-Sakine ZENGİNCE

22-Zeki KARABİBER                                22-Hasan BORAN

KONTENJAN                                              23-Erhan SARITAŞ

1-Mustafa DEMİR                                      24-Orhan AYAZ

2-Sabri KOCA                                           25-Beytullah AVAN

3-Hacı ÇELEBİ   

İL GENEL Meclis Üyeleri        Yedek İl Genel Meclis Üyeleri

1-Şahap TOPÇU                                        1-Ahmet DEMİR

2-Ahmet ARSLAN                                     2-Abdullah ARSLAN

3-Şerife AYAR                                           3-Cemalettin AYDOS

4-Sami ÇETİNKAYA                                 4-Kevser KARACA

5-Fikri DEMİRTAŞ                                    5-Fitnat ÇİFTÇİOĞLU

 

ÇUBUK’TA ÖĞRENCİ SERVİSİ KAZA YAPTI; 6 YARALI

  Çubuk’ta Çubuk Lisesi öğrencilerini taşıyan servis minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu 5 i öğrenci 6 kişi yaralandı.

  Alınan bilgiye göre, Ankara Bulvarı nda, eski Samur Halıları Fabrikası karşısında, anayolda ilerleyen iki otomobil Çubuk Lisesi öğrencilerini taşıyan Ahmet Yaman (28) yönetimindeki 06 CEJ 07 plakalı, 15 öğrencinin bulunduğu minibüs, Hakkı Çakır yönetimindeki 06 YPE 65 plakalı otomobille çarpıştı.

            Hafif yaralanan öğrenciler Yaşar Önal (17), İsmail Kırık (17), Özkan Ancak, Fatih Sefa Öztürk (17) ve Aslıhan Hızlı (17) Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralanan sürücü Hakkı Çakır, Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

 

ANKARA DA TRAFİK KAZASI: 10 YARALI

  Çankırı nın Eldivan ilçesinden Ankara ya dönen Mükerrem Tatar yönetimindeki minibüs Çubuk mevkiinde yoldan çıkarak tarlaya saplandı.

  Çankırı nın Eldivan ilçesinden Ankara ya dönen Mükerrem Tatar yönetimindeki minibüs Çubuk mevkiinde yoldan çıkarak tarlaya saplandı.

Edinilen bilgiye göre, yola çıkan köpeği ezmemeye çalışan Tatar, direksiyon hâkimiyetini kaybedip yoldan çıktı.

06 RUE 67 plakalı aracın Eldivan ilçesine, Eldivan da yakını ölen şahsın akrabalarını götürdüğü öğrenildi. Saat 15.30’da gerçekleşen kazada 1 i ağır 10 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Dışkapı Hastanesi ne götürüldü.

Kazada minibüste bulunan bir şahıs ise kazaya yola çıkan bir köpeğin neden olduğunu söyledi. Kazada yaralananların kimlikleri henüz tespit edilemedi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

OBAMA HEYETİNİ ÇUBUKLU İŞ ADAMI ÖNAL ÖZTÜRK TAŞIDI

  ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama’nın Ankara’ya yaptığı tarihi ziyarette tüm heyetini Çubuklu işadamı Ünal Öztürk taşıdı.

     ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama’nın Ankara’ya yaptığı tarihi ziyarette tüm heyetini Çubuklu işadamı Ünal Öztürk taşıdı.

Resmi ziyaret için Türkiye ye gelen ABD Başkanı Barack Obama’nın özel eşyaları ve güvenliğini sağlayan heyetten, basın mensuplarına kadar tüm heyeti Çubuklu Mesnevi Turizmin sahibi Ünal Öztürk taşıdı.

Ankara’da faaliyet gösteren ve 1981 yılından bu yana öğrenci, personel, yerli ve yabancı turist taşıma hizmeti veren Mesnevi Turizmin sahibi Çubuklu iş adamı Ünal Öztürk, aynı zamanda 29 Mart yerel seçimlerinde Çubuk’tan Ak Parti Belediye Meclis seçildi.

Bir Turizmci olarak dünyanın en önemli liderlerinden biri olan ABD Başkanı Obama’nın heyetini taşımanın önemine dikkat çeken iş adamı Öztürk, gelen misafirlere Türkiye’ye yakışır bir hizmet verdiklerini ifade etti. Öztürk, ’’Ankara da bulunan elliye yakın turizm şirketinden bizi seçmeleri tesadüf olamaz. Özellikle her şeyi inceleyen ve detayları kesinlikle atlamayan bir liderin organizasyonunda taşımacılığı bizleri vermeleri ilçem, şahsım ve şirketim için çok önemlidir. Hizmet verdiğimiz iş alanı, insan taşımacılığı olduğu için sunduğumuz hizmetin kalitesi, konforlu ve güvenirliği gelen heyet için çok önemliydi. Bizlerde bu vasıfları buldular ki organizasyon da bizleri tercih ettiler’’dedi

                Kazasız belasız organizasyonu tamamladıklarını belirten Öztürk, yaptıkları hizmetten dolayı ABD yetkililerinden kendilerine teşekkür plaketi ve şoförlerine de teşekkür belgesi verildiğini söyledi. Şirkete ait 200 aracın görev yaptığı 26 Mart’ta başlayıp 7 Nisan’da biten ziyarette sadece taşımaya 300 bin Dolar verildiği belirtildi.

 

ÇUBUK AİLE YAŞAM MERKEZİNDE RESİM SERGİ

 Ankara Büyük Şehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezinin organize ettiği resim sergisi resim severler ile buluştu.

Merkezde sergilenen 50’ye yakın eser “Köylü Ressam Halil Basri Uluğ 7. Sulu Boya Resim Sergisi” olarak misafirlerden tam not alarak, resim severlerin gösterime sunuldu.

1960 yılında Akyurt’un Elecik mahallesinde doğan ressam Uluğ’un yaptığı sulu boya tarzında resim çalışmalarının yapıldığı sergide, misafirler yapılan resimler ile ilgili izlenimlerini deftere yazdılar.

Resim yapmaya 1998 yılında başlayan, kendine özgü gerçekçi tarzı ve özel yeteneğiyle yardım almadan kendi kendine öğrenen ressam Uluğ, resimlerinde doğayı ve tarihi şaşırtıcı biçimde sulu boya ile yapılmayacak kadar gerçekçi olarak tablolara aktarıyor.

Resimlerinde Çubuk’taki tarihi yapıları konu alan Uluğ, yaptığı birçok doğa ve insan figürlerini de ön plana çıkartıyor.

İlçe de bulunan bürokratlara ilgisizliklerinden de sitem eden ressam Uluğ, “Resimlerime gereken ilgiyi göremiyorum. Bürokratlarımız bu konuda biraz duyarsızlar” diye konuştu.

Çubuk Aile Yaşam Merkezindeki sergi,  resim severler tarafından bir hafta devam edecek.

 

ESENBOĞA DA KAZA

Başkent  – Esenboğa yolunda Kaza 2 Ölü 12 Yaralı Baba Oğul Öldü

Ankara-Esenboğa Havalimanı yolunun Balıkhisar 21.kilometresindeki meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara-Esenboğa Havalimanı yolunun 21. kilometresindeki sabah saatlerinde meydana gelen kazasında taliyoldan havalimanı yönüne giden, Alpaslan Ravan yönetimindeki 06 CHL 18 plakalı servis minibüsü, karşı yönden gelen ve şerit ihlali yaptığı belirtilen, Muzaffer Parmaksız yönetimindeki 06 ACG 36 plakalı otomobile çarpıştı.

Kazada, Muzaffer Parmaksız ile yanındaki 7 yaşındaki oğlu Ali Parmaksız olay yerinde öldü.

Minibüs sürücüsü ile araçtaki 11 kişi yaralandı.

Yaralılardan Ahmet Ünsal, Durali Bayraktar, Mahmut Akdemir, Oktay Yaldız ve

Seyfettin Şahbudak Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne; Hilmi Atakul,

Murat Arslan, Selim Şahan, Arzu Türkoğlu, Sedat Koç ve Ender Arol ise Çubuk

Devlet Hastanesi ne kaldırıldı.

Olayı duyarak bölgeye gelen kazazede yakınlarından bazılara krizi geçirdiler.

 

ÇUBUK TA YİNE YANGIN

  Çubuk Hacılar Köyü ve Büğdüz de iki farklı köyde yangın meydana geldi.

    Çubuk Hacılar köyünde balık çiftliği tesislerinin üst tarafında çıkan ormanlık alanda sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

      Yangına, Çubuk ve itfaiye ekipleri, Çubuk Belediyesi Fen İşleri İş Makineleri ve vatandaşlar müdahale etti.

            Olay yerine araçların müdahale edememesi nedeniyle yangın köylü vatandaşların yardımıyla güçlükle söndürüldü.    

Aynı zaman da Büğdüz de de arazi yangını meydana geldiği bilgisi verildi.

Çubuk’ta iki farklı yerde meydana gelen yangında, orman alanı ve arazi zarar gördü. Her iki yangın kontrol altına alındı.

 

TBMM YE YENİ BAŞKAN MEHMET ALİ ŞAHİN

  TBMM’nin başkanı Ak Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 338 oy alarak meclisin 24. başkanı oldu. 

  TBMM’nin başkanı Ak Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 338 oy alarak meclisin 24. başkanı oldu.

TBMM Genel Kurulunda yapılan üçüncü tur oylamaya 518 milletvekili katıldı. 338 oy alan AK Parti Antalya Milletvekili Şahin, böylece Meclis Başkanı seçildi. Adaylardan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici 103, MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata 66, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç ise 1 oy aldı. 9 oy boş çıktı, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Şahin, Meclisin yeni başkanı olarak 2 yıl görev yapacak.

“ŞAHİN İN ÖZGEÇMİŞİ”

Şahin, 16 Eylül 1950 de Karabük ün Ovacık İlçesi Ekincik köyünde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Şahin, bir süre serbest avukatlık yaptı.

İstanbul Fatih Belediye Başkanı olarak da görev yapan Şahin, AK Parti nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Şahin, 20, 21 ve 22. dönemlerde İstanbul dan, 23. Dönemde ise Antalya dan milletvekili seçildi.

Mehmet Ali Şahin, 58. ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, 60. Hükümette ise Adalet Bakanlığı görevinde bulundu.

Şahin, evli ve 4 çocuk babası.

 

ÇUBUK ÖZEL HALK OTOBÜSÜ KAZA YAPTI

    Çubuk’ta, özel halk otobüsü ile yük tırının çarpışması sonucu, kaza meydana geldi.

Ankara Bulvarı Gazi durağı kavşağında meydana gelen kazada yaralanan olmazken otobüste maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, V.G. yönetimdeki Özel halk otobüsü, Ankara’dan Çubuk istikametine giderken yük tırının sola ani dönüş yapması sonucu, tıra çarpmamak için, yolcu otobüsü önce kaldırıma çıktı, oradan da orta aydınlatma direğine çarparak durdu.

Özel halk otobüsünde ortalama 20 yolcunun bulunduğu kazada hiç bir yaralanma olmaması sevindirdi.

Olay yerine gelen Çubuk S.S. Özbirlik Otobüsçüler ve Minibüsçüler Taşıma Kooperatifi Başkanı Yüksel Tüfek Özdemir, yetkililerden kazaya ilişkin bilgi alarak, “Otobüslerimiz ve yolcularımız ful kaskoludur. Kazada yolcularımıza zarar gelmemesi bizi sevindirdi. Kaza yapan yolcularımıza geçmiş olsun” dedi.

Kazayla ilgili polis incelemelerde bulundu.

 

SARAY DA BENZİNLİKTE YANGIN ÇIKTI

  Ankara da, Esenboğa Havalimanı Yolu üzeri Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu karşısında bir benzinlikte çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülerek soğutma çalışmalarına başladı.

  Ankara da, Esenboğa Havalimanı Yolu üzeri Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu karşısında bir benzinlikte çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülerek soğutma çalışmalarına başladı.

Sarayköy mevkiinde bulunan bir benzin istasyonunun LPG tankında yangın çıktı. Yangına, tankerlerden birinin boşaltımı sırasında meydana gelen gaz sızıntısının parlamasının neden olduğu bildirildi.

Yangına 15’e yakın Ankara Büyükşehir Belediyesi, Pursaklar, Akyurt ve Çubuk Belediyesi itfaiyeleri müdahale etti.

Kontrol altına alınan yangın da ekipler daha sonra soğutma çalışmalarına başladı.

Ankara Büyükşehir, Pursaklar, Akyurt ve Çubuk belediyelerinin itfaiye araçlarına su takviyesi yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi nin sulama tankerleri de olay yerine gönderildi.

Polis olay yerini güvenlik altına aldı. Olay da maddi hasar meydana gelirken, her hangi bir can kaybı olmadı.

 

OKUL MÜDÜRÜNÜ DOLANDIRDILAR

 Çubuk Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Emine Ayla Çiftçi, kendilerini ‘polis’ olarak tanıtan dolandırıcıların kurbanı oldu.

 Ayla, dolandırıcıların çeşitli gerekçelerle istedikleri 19 bin kontörü farklı zamanlarda ödemek durumunda kaldığını söyledi.

Çubuk Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Emine Ayla Çiftçi, okulun telefonunu arayan ve kendisini ‘polis’ olarak tanıtan kişinin, “Borcunuzdan dolayı ev telefonunuz kapalıymış. O yüzden sizi iş yerinden arıyoruz” dediğini, tüm özel bilgilerinin öğrenilerek bir şekilde ikna edilip, dolandırıldığını söyledi. Cep telefonundan da arayan aynı kişinin, “Dolandırıcılar, telefon numaranızı kopyalamış. Hesabınız kopyalanmış, para çekilmiş olabilir. Onları yakalamamız lazım. Bu kişiler banka hesaplarınıza da girmiş olabilir” dediğini belirtirken, aynı kişinin daha sonra bankaya giderek telefonu açık tutmasını istediğini belirtti.

Çiftçi, şunları anlattı: “Banka şubesine gittiğimde kredi kartım ile bir işlem yapmam gerektiğini belirterek, verdikleri telefona da kontör yüklememi istediler. Bu sırada ‘Gözünüz aydın sizi dolandıran kişilerin bilgilerine ulaştık. Ancak birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor. Bunun için yine kontör göndermeniz gerekiyor’ dediler. Ben de her defasında bin kontör olmak üzere toplam 19 bin kontör yükledim. Ancak artık canıma tak edip sorduğum sorular üzerine bana küfür edip, telefonu kapattıklarında dolandırıldığımı anladım” diye konuştu.

Tüm özel bilgilerimi edinen kişilerin kendisini dolandırdığını çok geç anladığını belirten Emine Ayla Çiftçi, şunları söyledi:

“Arayan kişiler borcumdan dolayı ev telefonumun kapalı olduğunu nereden biliyor? Burada kurumların bir zafiyeti mi var anlamakta güçlük çekiyorum. Bana, ‘Koskoca okul müdürü nasıl kandırılıyor?’ deniliyor. Benim tüm bilgilerime ulaşılıyor. O kadar inandırıcı oluyorlar ki anlamak mümkün değil. Telefonda arayan kişi ‘Hesabınız kopyalanmış, para çekilmiş olabilir, alışveriş yapmış olabilirler, kontrol eder misiniz?’ dedi. Cep telefonumu isteyen kişi, ‘Kimseyle irtibata geçmeyin, iki polis sizi takip ediyor. İşlem biter bitmez zanlıyı yakalayacağız’ dedi. Ben de bankaya giderek bazı sorular sorduğumda küfredip, telefonu kapattılar. Bu adamlar bizim telefonlarımızın kapalı olduğunu nereden biliyor, özel bilgilerimize nereden ulaşılıyor anlamakta güçlük çekiyorum”dedi.

Çubuk SML Müdürü Emine Ayla Çiftçi, kendisiyle birlikte Çubuk ta aynı şekilde birçok kişinin dolandırıldığını belirterek, Çubuk Emniyet Müdürlüğü ne şikâyetçi oldu ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Müdür Çiftçi ile aynı okulun Müdür Yardımcısı Himmet Kayacan ve 3 öğretmenin dolandırılmaya çalışıldığı öğrenildi. Çubuk polisi, okul müdürü Çiftçi nin de şikâyeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.