• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

08 Nisan 2016 11:02

Yamaç Paraşütü Kaza Sonrası ile Yeni Bir Turizm Sektörü

Yamaç Paraşütü Kaza Sonrası ile Yeni Bir Turizm Sektörü

yamac parasutu cubukÇubuk’un İkipınar mahallesinde yamaç paraşütüyle atlayan 40 yaşındaki Aslan Şekerci, inişe geçerken rüzgarın da etkisiyle kayalıklara çarparak yaralandı.

Kaza, Çubuk’un 27 kilometre mesafede, yüksek tepenin bulunduğu İkipınar mahallesi Çaltepe Mevkiinde bugün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Çubuk’ta oturan ve Esenboğa Havalimanı’nda çalışan Aslan Şekerci, arkadaşıyla birlikte bindikleri otomobil ile zaman zaman yamaç paraşütü yapılan İkipınar Çaltepe mevkiine gitti. Araçlarını dağlık bölgeye gelmeden bırakan iki arkadaş, bir süre yürüdükten sonra yamaç paraşütünün yapıldığı tepeye çıktılar. Ardından Aslan Şekerci, dağın tepesinden yamaç paraşütüyle kendisini boşluğa bıraktı. Yamaç paraşütü tutkunu Şekerci bir süre havada kaldıktan sonra inişe geçtiği sırada rüzgarın da etkisiyle hızla kayalık bölge düştü.

Üzerindeki cep telefonu ile 112 Acil Servis’i arayan Aslan Şekerci, yaklaşık 3 saat süreyle yaralı halde bekledi. Aldıkları telefon üzerine hemen yola çıkan, ancak ulaştıkları bölgede bir süre arama yapan ekipler, Şekerci’yi sedye ile ambulansa taşıyıp, Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesi Acil servisi’ne getirdiler.

ÇUBUK’TA BİR İLK, YENİ BİR TURİZM SEKTÖRÜ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

İlçede yapılmaya başlanan Şekerci’nin geçirmiş olduğu yamaç paraşütü kazası sonrası Çubuk ta ilk defa yapılabileceği yamaç paraşütü sporu ilçede yeni bir sektörün oluşabileceği ışığını verdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.