• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

06 Mart 2012 12:03

Yeni 112 Acil Yardım İstasyonu Hizmette

Yeni 112 Acil Yardım İstasyonu Hizmette

Çubuk’ta üçüncü 112 Acil Yardım İstasyonu geçici binada hizmete girdi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, “Ankara’nın parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerleyen Çubuk’ta” üçüncü 112 Acil Servis İstasyonu açıldığını belirterek, Çubuk’un konumu ve büyüklüğü nedeniyle istasyon sayısının artırıldığını, bu sayede acil yardım bekleyen kişilere daha kolay ulaşılacağını söyledi.

Üçüncü istasyonun kalıcı yerini Karagöl Caddesi olarak düşündüklerini ifade eden Özden, “İstasyonlarımız Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesinde ve Esenboğa Mahallesi’nde bulunuyordu. Üçüncü istasyonun kalıcı yerini ise Karagöl Caddesi olarak düşünüyoruz. Yeni istasyonun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Çubuk Sağlık Grup Başkanı Dr. Gülay Şahin ise yeni istasyon için Çubuk belediyesinden yer tahsisi talep ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Tadilat işlemlerinin tamamlanmasının ardından istasyon kendi yerinde hizmete devam edecek. Çubuk’ta bugüne kadar devlet hastanesinde ve Esenboğa Mahallesi’nde 112 Acil Yardım İstasyonlarımız hizmet veriyordu. Yeni açılan istasyon ise geçici olarak eski hastane binasında hizmet verecek. Çubuk Belediyesi tarafından yer tahsis yapıldıktan sonra yeni yerinde hizmete devam edecek. Çubuk’ta ambulans hizmetlerinin daha aktif ve hızlı verilebilmesi için yeni açılan istasyonumuz önem arz ediyor. Desteklerinden dolayı başkanımız Özden’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

haberler.com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.